Banki atceras iepazīšanos ar Porziņģi: Viņš domāja, ka esmu fans, kas lūdz autogrāfu

12/04/2024 14:25
Nokopēts
Kristaps Porziņģis un Luka Banki

Latvijas basketbola izlases un Boloņas “Virtus” galvenais treneris Luka Banki intervijā pie cita speciālista Andrea Trinkjēri Itālijas A sērijas “Youtube” kanālā atklājis, kā viņš iepazinies ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Bostonas “Celtics” zvaigzni Kristapu Porziņģi.

Banki atklāja, ka pirmo reizi satiekoties ar Porziņģi, latviešu zvaigzne viņu nav atpazinusi. “Nekad nebiju sapņojis kļūt par izlases galveno treneri. Īpaši valstij, kas nav mana dzimtene. Pirmo reizi, kad satiku Porziņģi jau strādāju ar izlasi. Satikāmies uz ielas, piegāju pie viņa, bet viņš mani neatpazina. Viņš domāja, ka esmu fans, kas lūdz autogrāfu. Tad iepazīstināju ar sevi: “Esmu Luka Banki, Latvijas izlases galvenais treneris.” Tā sākās mūsu attiecības. Latvijai bija smagas vilšanās, tāpēc ārzemju treneris tika pieņemts citādāk.”

Latvijas valstsvienība Banki vadībā 2022. gadā pirmo reizi vēsturē kvalificējās Pasaules kausam, taču pērn itāļu speciālists paveica kārtējo brīnumu – debijas finālturnīrā Latvija izcīnīja piekto vietu. Tajā pašā laikā Latvijas izlases stūrmanis nespēja izvēlēties vienu sāpīgāko zaudējumu savā karjerā.

“To ir bijis pārāk daudz. Grūts jautājums, jo visiem ir tendence aizmirst uzvaras, bet vienmēr atcerēties sakāves,” atzina Banki. “Manā karjerā bijušas daudzi zaudējumi. Tajā ietilpst arī svaigākais zaudējums Vācijai, lai gan Pasaules kauss ar Latviju bija veiksmīgs. Mums bija veiksmīgs turnīrs ar izcīnīto piekto vietu, taču neveiksme pret nākamajiem čempioniem paliek.

TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.68
4.93
4.49
2.8
3.1
2.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām