Banki: Gaidām iesaistāmies Dāvi Bertānu

26/07/2021 12:11

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki pēc pārbaudes spēles ar Šveici atzina, ka spēlētāju sagatavošanās process ir tikai sācies un vēl daudz darba jāiegulda, lai sasniegtu labāko komandas formu. Jau ziņots, ka Latvijas basketbola izlase pirmdien pārbaudes spēlē ar rezultātu 85:66 pārspēja Šveici.

“Joprojām esam tikai sagatavošanās posma sākumā. Spēlētāji pamazām uzlabo spēles formu, iepazīst viens otru, bet vēl tālu līdz labākajai kondīcijai. Tāpēc ir nesaprašanās laukumā, tāpēc spēlētāji lūdz maiņas jau pēc dažām minūtēm. Viens no uzdevumiem šajās spēlēs bija pasargāt spēlētājus – pārāk nenogurdināt un nepakļaut traumu riskam. Šodien papildus faktors bija skatītāji zālē – citas emocijas, cita gaisotne,” atzina Banki.

“Šveices komandas specifiskais spēles stils bija ļoti piemērots mūsu uzdevumu risināšanai. Ar agresivitāti viņi sagādāja mums zināmas problēmas un aizsardzībā, vēršot uzmanību uz mūsu mīnusiem. Šodien pirmās desmit minūtes nebija labas. Taču man patika, kā komanda spēja pieskaņoties un uzlabot sniegumu, izmantojot mūsu stiprās vietas,” izteicās itāļu speciālists. “Nākamnedēļ būs intensīvi treniņi un vēl divas spēles. Katram atsevišķi un visiem kopā jāuzlabo sportiskā forma, jāapārstē mikrotraumas. Un gaidām iesaistāmies Dāvi Bertānu.”

Tāpat komentārus pēc mača izteica arī saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks. “Atgriezties valstsvienībā ir gan ļoti patīkami, gan dīvaini. Daudz laika pagājis, daudz jaunu partneru, ar kuriem iepriekš nebiju spēlējis. Cenšamies spēlēt daudz ātrāk. Gan pārvietoties, gan kustināt bumbu. Vēl esam tikai ceļa sākumā. Jāmācās būt agresīvākiem, aktīvākiem fiziskajā cīņā. Šveicieši šodien spēles sākumā parādīja, ka šādā stilā var sagādāt mums problēmas. Jābūt tam gataviem. Pašam vēl jāatgūst īstā spēles garša, jo pagājušās sezonas beigās trūka spēļu prakses un vēl esmu patālu no labākās formas.”

Nākamnedēļ Latvijas komanda turpinās trenēties Rīgā, bet svētdien, 1. augustā, Valmierā aizvadīs pārbaudes spēli ar Slovākijas izlasi. Basket.lv portālā var iegādāties biļetes arī uz 2023. gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīra spēlēm “Arēnā Rīga” ar Rumānijas (7. un 11. augustā) un Baltkrievijas (8. un 12. augustā) izlasēm.

Latvijas izlases kandidāti dalībai 2023.gada Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīrā

Jānis Strēlnieks, Kristers Zoriks, Dairis Bertāns, Rihards Lomažs, Artūrs Kurucs, Artis Ate, Artūrs Strautiņš, Dāvis Bertāns, Ojārs Siliņš, Mareks Mejeris, Andrejs Gražulis, Rinalds Mālmanis, Klāvs Čavars, Mārtiņš Meiers, Verners Kohs, Anrijs Miška.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….