Banki otro gadu pēc kārtas saņem “Trīs Zvaigžņu balvu”

17/01/2024 23:32
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki otro gadu pēc kārtas saņēmis “Trīs Zvaigžņu balvu” nominācijā “Gada sporta treneris”.

Latvijas valstsvienība Banki vadībā 2022. gadā pirmo reizi vēsturē kvalificējās Pasaules kausam, taču pērn itāļu speciālists paveica kārtējo brīnumu – debijas finālturnīrā Latvija izcīnīja piekto vietu.

Vēl “Gada sporta trenera” balvai bija nominēts Latvijas hokeja izlases stūrmanis Harijs Vītoliņš.

“Trīs Zvaigžņu balvas” ceremonijā uzvarētājs šajā un vēl deviņās nominācijās ( “Gada sporta federācija”, “Gada pašvaldība sportā”, “Gada paralimpiskā sportiste”, “Gada paralimpiskais sportists”, “Gada sporta komanda”, “Gada sporta mazā komanda”, “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”, “Gada sportiste”, “Gada sportists”) tiek noteikts tāpat kā pagājušajā gadā.

Vērā tiek ņemtas trīs komponentes – tautas balsojums, kas veidos 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojums, kas veidos 25% no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebūs nominēti nevienai no balvām, un ir Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valžu izvirzīti, balsojums, kas veidos atlikušos 25% no kopējā balsojuma.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām