Banki par Porziņģa pievienošanos izlasei: Izskatās, ka ir ļoti sarežģīta situācija

21/06/2024 18:10
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas vīriešu basketbola izlase skaidrību par Kristapa Porziņģa dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā sagaida nākamās nedēļas sākumā,  piektdien preses konferencē atklāja valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

Porziņģis ar Bostonas “Celtics” vienību pirmdien izcīnīja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempiontitulu, Porziņģim kļūstot par pirmo Latvijas basketbolistu – NBA čempionu. Sērijas otrajā spēlē Porziņģis guva retu pēdas savainojumu, kas viņam neliedza atgriezties piektajā mačā. Ceturtajā spēlē liepājnieks bija pieteikumā, taču laukumā nedevās.

Kā pastāstīja Banki, izlase ir komunikācijā ar Porziņģi un “Celtics” komandu, skaidrību sagaidot nākamās nedēļas sākumā. “Izskatās, ka ir ļoti sarežģīta situācija,” atzina Banki.

“Viņš ielika daudz pūļu, lai pēdējā spēlē būtu uz laukuma. Redzēsim, kā lietas attīstīsies, bet izskatās, ka ir ļoti sarežģīta situācija. Kristapa uzvara Latvijai ir lielisks iemesls lepoties ar basketbolu. Bija interesanti vērot, kā finālos un visas sezonas garumā Kristaps ietekmēja savu komandu,” piebilda Banki.

Rodions Kurucs vēl izlasei nav pievienojies, jo bija sarežģījumi ar pārlidojumiem. Savukārt Andrejam Gražulim šobrīd ir rehabilitācijas process. “Nav reālistiski cerēt, ka viņš būs gatavs kontakta spēlēm pirms kvalifikācijas,” par Gražuli teica Banki.

Starp izlases kandidātiem vairs nav aizsarga Aigara Šķēles, kurš pērn parādīja labu sniegumu Pasaules kausa finālturnīrā. Šķēle darbu izlasē neturpināja savainojuma dēļ. “Cerējām viņu šeit redzēt,” teica Banki.

Latvijas basketbola izlase šonedēļ sāka oficiālo treniņnometni pirms Rīgā gaidāmā kvalifikācijas turnīra. Banki atklāja, ka šobrīd Latvijas valstsvienības treneru kolektīvs skauto ne tikai Filipīnas un Gruziju, ar kurām tiksies pirmajās kvalifikācijas grupas spēlēs, bet arī Brazīliju, Melnkalni un Kamerūnu.

“Protams, ka šobrīd koncentrējamies uz Gruziju un Filipīnām, kas ir tuvākie pretinieki. Mums ir materiāls no iepriekšējā izlašu loga, kad [Aleksandram] Džikičam bija pirmā spēle ar Gruzijas izlasi. Arī no Pasaules kausa, jo piecas no sešām grupas komandām tajā spēlēja. Ir izmaiņas sastāvos un treneru kolektīvos, taču mums ir daudz informācijas,” skaidroja treneris.

Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles – 26.jūnijā, “Arēnā Rīga” ar Ēģiptes izlasi un 28.jūnijā izbraukumā ar Somijas izlasi. Banki norādīja, ka šajos mačos sastāvu centīsies mainīt, izmantojot pēc iespējas vairāk spēlētāju.

“Šobrīd ir tādi spēlētāji, kuri tikko ir pabeiguši sezonu, bet ir arī tādi, kuri sezonu noslēdza pirms vairākām nedēļām. Cenšamies izveidot vienlīdzīgu fizisko formu visiem. Šobrīd esam sarežģītā situācijā, jo ir vairākas traumas, kas var ietekmēt turnīru. Pirms katras spēles izvēlēšos sastāvu,” atklāja Banki. “Ļoti vēlos izmantot šīs pārbaudes spēles pēc iespējas labāk, jo gribu turnīru sākt no pirmās dienas. Tas ir ļoti sarežģīts formāts, kurā nav daudz iespēju kļūdām. Tā ir ļoti sabalansēta grupa, kurā ir konkurētspējīgas komandas. Jau no pirmās spēles ir jācīnās,” piebilda treneris.

Latvijas izlases rindās šajā vasarā ir atgriezies Jānis Strēlnieks, kurš pagājušajā vasarā nevarēja palīdzēt valstsvienībai savainojuma dēļ. Banki izcēla, ka pieredzējušais saspēlēs vadītājs var palīdzēs komandai ar savu pieredzi. “Jau no nometnes sākuma viņš mēģina pārbaudīt savu fizisko formu, jo viņa sezona bija īpaša. Bija gan augšupeja, gan kritumi, atgriežoties pēc operācijas un garas atlabšanas, arī komandas maiņa un problēma, kas ietekmēja viņa pieredzi Spānijā. No pirmās dienas redzēju viņā daudz enerģijas un entuziasma. Viņš izmantos visas savas iespējas iekļūt komandā. Visi viņam uzticas un viņš ir spēlētājs, kurš var pārējos padarīt labākus,” stāstīja treneris.

No 3.jūnija valstsvienības kandidātiem tika nodrošināta iespēja Rīgā piedalīties individuālos treniņos.  Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles – 26.jūnijā, “Arēnā Rīga” ar Ēģiptes izlasi un 28.jūnijā izbraukumā ar Somijas izlasi.

Cīņa par tiesībām spēlēt Parīzes olimpisko spēļu turnīrā “Arēnā Rīga” notiks no 2. līdz 7.jūlijam.

TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.57
4.2
5.5
1.45
4.66
6.73
1.35
5.42
7.75
2.95
3.1
2.5
2.3
3.7
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām