Banki par “Virtus” ambīcijām: Neviens nepamostas, lai finišētu otrajā vietā

18/09/2023 13:53
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki, kurš pagājušajā nedēļā arī kļuva par Itālijas un ULEB Eirolīgas kluba Boloņas “Virtus” stūrmani, pirmajā preses konferencē Boloņā sniedzis savus komentārus par pievienošanos komandai.

Jau vēstīts, ka Banki piektdien parakstīja līgumu ar “Virtus”. Kontrakts noslēgts līdz 2025. gada vasarai, un plānots, ka viņa jaunie pienākumi netraucēs turpināt darbu ar Latvijas izlasi. Banki par savas dzimtās valsts kluba stūrmani gan kļuva visai negaidītā veidā – tās pašas dienas rītā no amata tika atbrīvots titulētais Serdžo Skariolo, kurš publiski kritizēja komandas sastāvu pirms gaidāmās sezonas.

“Es neslēpju savas emocijas un gandarījumu, ka šodien sāku darbu tik nozīmīgā un prestižā komandā. Brīdī, kad izlēmu pieņemt šo izaicinājumu, man nebija nekādu šaubu. Varētu šķist, ka ir grūti pacelt līmeni klubā, kad izcilības līmenis jau ir sasniegts, taču ar savu stilu es centīšos darīt visu iespējamo. Es nevēlos bremzēt lietas, jo nepiedalījos komandas veidošanas procesā, taču man ir pietiekami daudz pieredzes, lai saprastu, pa kādu ceļu mums ir jāiet,” teica Banki.

Iepriekšējā sezonā “Virtus” nācās samierināties ar sudrabu gan vietējā čempionātā, gan kausa izcīņā, kā arī atgriešanās Eirolīgā izvērtās neveiksmīga – pamatturnīrā izcīnīta tikai 14. vieta. “Spēlēšana Boloņā vienmēr ir bijusi īpaša, pat kā pretiniekam. Es nevaru sagaidīt, kad likšu jums lepoties ar komandu, kuru var novērtēt par apņemšanos, ambīcijām un vēlmi uzvarēt. Neviens nepamostas, lai finišētu otrajā vietā,” preses konferences noslēgumā sacīja Banki.

Pirmais oficiālais mačs “Virtus” ar Banki kā galveno treneri paredzēts jau šo sestdien – Itālijas Superkausa pusfinālā Boloņas vienība spēkosies ar Milānas “Olimpia”. Zīmīgi, ka Banki no 2013. līdz 2015. gadam strādāja Milānā.

Banki paraksta līgumu ar dzimtās valsts Eirolīgas klubu

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām