Banki par Žagaru: Viņa vecumā karjera ir cieši saistīta ar izvēlēm

10/09/2023 15:27
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki sarunā ar “Latvijas Televīziju” komentējis fanu atbalstu Pasaules kausā, izlases sniegumu un iespējamo darbu klubā.

Jau vēstīts, ka savā debijas Pasaules kausā Latvijas izlase finišēja piektajā vietā, ar 98:63 apspēlējot Lietuvu.

“Jūtu fanu atbalstu no paša sākuma. Neskatoties uz to, ka par latviešiem ir viedoklis, ka viņi ir introverti, apkārt man un spēlētājiem bija daudz mīlestības. Pasaules kausā viss bija lieliski no paša sākuma. Tā atmosfēra, ko viņi izveidoja, ļoti atgādināja gaisotni Arēnā Rīga, kad mēs aizvadījām mājas spēles. Labākā fanu bāze Pasaules kausā, viņi pelnījuši zeltu.  Diemžēl mājās atgriežamies bez medaļas, bet mūsu sniegums parādīja, ka ir tāda komanda, kura gatava spēlēt pret pasaules labākajām vienībām,” teica treneris.

“Vienmēr esmu pateicīgs līdzjutējiem. Viņi veidoja fantastisku gaisotni. Lai kur mēs spēlētu, uz vietas vienmēr ir daudz fanu. Atceros spēli pret Angliju Ņūkāslā, kad biļetes bija izpirktas un vietējie fani nevarēja iekļūt arēnā – latvieši no visas Anglijas atbrauca uz šo maču. Esmu pateicīgs katram – arī tam, kas palicis mājās, jo nevarēja atļauties mūs atbalstīt klātienē. Tas, kā mēs spēlējām, ir tikai cilvēku atbalsta rezultāts,” pārliecināts itālis.

“Spēlētājiem jābūt lepniem par savu sniegumu. Bet tālāk mums jāturpina demonstrēt komandas labāko versiju. Esam bez medaļas un mājās atgriežamies ar nelielu rūgtuma sajutu, jo ceturtdaļfināls pret Vāciju noslēdzās ne par labu mums. Bet mums jābūt lepniem par paveikto, par to, kā mēs sevi parādījām uz pasaules labākās skatuves,” uzskata Banki.

“Viņa vecumā karjera ir cieši saistīta ar izvēlēm. Alga nav prioritāte, pats galvenais, lai viņš varētu turpināt savu attīstību, gluži kā tas bija, spēlējot mazā Lietuvas komandā, kura kvalificējās “play-off”, un Žagars bija viens no tās līderiem. To viņam arī novēlu – izdarīt labāko izvēli un turpināt attīstīties, un es ceru, ka attieksme viņam palīdzēs [progresēt],” Artūra Žagara karjeras perspektīvas komentē izlases stūrmanis.

“Ceru, ka mans kontrakts ar federāciju dod iespēju strādāt arī Eirolīgas klubā. Tas ir, ko es gribētu [strādāt ar klubu], man pietrūkst ikdienas darba basketbolā. Emocijas no treniņiem katru dienu, no tā, kā komanda progresē. Ceru, ka agrāk vai vēlāk laba iespēja parādīsies, bet tā, lai tas neietekmētu darbu izlasē – līdz 2025. gadam tā ir mana prioritāte. Es to arī pierādīju ar savām izvēlēm. Tas varbūt bija grūti, bet jūtu, ka tā jādara un es ne par ko nenožēloju. Soli pa solim [attīstības] programmā mana klātbūtne būs nepieciešama arvien mazāk. Tā ir mana pieeja – izglītot spēlētājus un trenerus, lai sistēma varētu darboties autonomi,” pārliecināts izlases stūrmanis.

TOP notikumi
1
X
2
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām