Banki: Vai šis ir pēdējo gadu zemākais punkts? Tā apgalvot ir mazliet necieņa…

07/07/2024 22:29
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki pēc graujošā zaudējuma Brazīlijai olimpisko spēļu kvalifikācijas finālmačā uzskata, ka šobrīd nav notikusi traģēdija un visiem tik un tā būtu jābūt lepniem par Latvijas izlases esošo situāciju.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase svētdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā zaudēja Brazīlijai un neizcīnīja olimpisko ceļazīmi. Latvija piekāpās ar 69:94.

Luka Banki

“Brazīlija spēlēja izcilu spēli. Viņi sākumā iemeta astoņus trīspunktniekus pēc kārtas,” sacīja treneris. “Centāmies sagatavot komandu, cik labi vien varējām un visiem bija milzīga vēlme pabeigt svarīgu posmu. Tas, ko puiši paveikuši pēdējās spēlēs, bija kaut kas neticams. Latvija ir sestā pasaules rangā. Kad redzēju citas komandas ierodoties Rīgā un to, kā citi pret mums gatavojās – tas pierāda līmeni, kāds mums ir. Diemžēl šovakar saskārāmies ar Brazīlijas realitāti, mums nebija nepieciešamā enerģija un agresivitāte. Viņi spēlēja dažkārt ar četriem spēlētājiem virs diviem metriem un mēģināja iegūt auguma pārsvaru pret Dairi un citiem. Protams, arēna palīdz un dod labu atmosfēru, bet Brazīlija spēlēja labāk.”

“Brazīlija ir talantīga komanda, bet, protams, mans prāts atgriežas Pasaules kausā, kad uzvarējām Spāniju, Franciju, Lietuvu un Itāliju. Esmu ļoti lepns par visiem puišiem, stafu un jebkuru apkārtējo cilvēku. Visa valsts dzina uz priekšu komandu. Man ir ļoti žēl, ka neļāvām faniem līksmot par kaut ko fantastisku. Tik smagā dienā likām līdzjutējiem par mums lepoties. Mēs strādājām, cik vien varējām,” turpināja Banki.

“Pirms trīs gadiem Latvija bija tikai anderdogs, bet tagad mums ir gods būt TOP komandai pasaulē un Eiropā, tādēļ turiet galvas augšā un priecājaties par saviem spēlētājiem. Arēna vienmēr uz mūsu spēlēm bijusi izpārdota!”

“Mēs zaudējām finālā, bet uzvarējām gandrīz katru spēli un šis tāpat ir veiksmīgs moments Latvijas basketbolam. Arēna vienmēr ir pilna, cilvēki izpirka biļetes dažās stundās. Vai šis ir zemākais moments? Tā teikt ir mazliet necieņa spēlētājiem un tam, ko viņi darīja. Jā, varbūt nedaudz ir vilšanās… Latvijā ir 1,8 miljoni iedzīvotāji un spēlējām 215 miljonu valsti Brazīliju. Mums vienalga, mēs cīnāmies, mēs lapojamies ar mūsu spēlētājiem.”

“Latviju neviens nekad nav vērtējis kā tagad, jo visi pret mums gatavojas kā pret TOP komandu. Ja arēnu var izpārdot dažās stundās, tas nozīmē, ka fani lepojas ar komandu. Neskatoties uz to, ka neesmu latvietis un šī nav mana valsts, es lepojos ar šiem spēlētājiem. Un ne tikai spēlētājiem, bet visu valsti. Esmu saticis arī cilvēkus no citiem sporta veidiem un man ir lepnums par viņiem.”

Dairis Bertāns

“Pirmkārt, apsveicu Brazīliju, kas bija labāka komanda un pelnījusi uzvarēt. Otrkārt, paldies faniem, bet viņi tik un tā palika arēnā un kliedza “Latvija! Latvija!” Tas bija kaut kas neticams un esmu lepns par viņiem. Gribu pateikties spēlētājiem un neatkarīgi no rezultāta, visi atdeva sevi visu un arī ar viņiem es lepojos. Ir viegli būt labai komandai, kad uzvari un viss ir tev par labu, bet ceru, ka pēc šis vilšanās mēs sapratīsim, kas mēs esam.”

“Brazīlija spēlēja brīvi un izbaudīja basketbolu. Mēs pārāk daudz uztraucāmies par citām lietām un nespēlējām savu spēli. Es ceru, ka šī mums būs mācība. Spēles pret Filipīnām un šī – mēs neveram spēlēt mīksti un nevaram darīt pa savam, mums ir jāspēlē smagi kā komandai, jādalās ar bumbu. Tā ir mūsu identitāte. Diemžēl šodien redzēju kaut ko citu.”

“Man šī nebija pēdējā spēle izlasē. Ja mani aicinās, es spēlēšu. Nav šobrīd nekādas indikācijas, ka kāds varētu teikt, ka nospēlējis pēdējo spēli izlasē. Runājot par spiedienu, visi par to apkārt runā, bet vai es varētu teikt, ka komandas iekšienē bija spiediens? Es nevaru tā pateikt. Neesmu pārliecināts, ka zaudējumam ir sakars ar spiedienu. Mēs spēlējam savās mājās, savā arēnā, atmosfēra bija lieliska. Tas ir labākais, kas var būt, izbaudīt spēli, izbaudīt basketbolu. Atbrīvotības sajūta, iespējams, pietrūka, jo brazīlieši spēlēja daudz brīvāk.”

Aleksandars Petrovičs

“Pirms trīs gadiem es biju Brazīlijas izlases galvenais treneris Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā Splitā,” pēcspēles preses konferencē sacīja Brazīlijas izlases galvenais treneris Aleksandars Petrovičs. “Toreiz uzvarējām pirmās trīs spēles un finālā zaudējām Vācijai. Trīs gadus vēlāk Brazīlijas basketbola federācija lūdza palīdzību [Petrovičs laikā no 2021. līdz 2024. gadam netrenēja Brazīliju] un tagad esam ieguvuši biļetes uz Parīzi.”

“Šī spēle bija kā amerikāņu kalniņi un viss šis turnīrs prasīja daudz emocijas,” turpināja treneris. “Mēs esam daudz cietuši, bet uz šo spēli ļoti sagatavojāmies un uzvarējām. Uzvarējām sestās vietas FIBA ranga īpašnieci. Uzvarējām labāko PK treneri un šis ir lielisks veiksmes stāsts mūsu valstij, kā arī basketbola federācijai.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.61
4.1
5.25
1.51
4.48
5.95
1.58
4.33
5.25
1.43
4.91
6.72
1.4
5.17
6.98
2.95
3.25
2.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām