Banki: Vēlētos pateikt paldies savam priekštecim – Serdžo Skariolo

25/09/2023 11:19
Nokopēts
Luka Banki

Itālijas basketbola kluba Boloņas “Virtus” galvenais treneris Luka Banki pēc triumfa Itālijas Superkausā atskatījās uz panākumu, kā arī lūkojās gaidāmajā sezonā.

Kļuvis par “Virtus” galveno treneri vien pirms 10 dienām, vakar Latvijas izlases stūrmanis Banki izcīnīja savu pirmo trofeju Boloņas komandā. “Virtus” Itālijas Superkausa finālā ar 97:60 sagrāva “Brescia”.

Jāatgādina, ka Banki šajā amatā nomainīja Serdžo Skariolo. Neskatoties uz to, ka Skariolo tika atbrīvots par saviem izteikumiem par komandas sastāvu, preses konferencē pēc izcīnītā kausa Banki panākumā izcēla tieši sava tautieša nozīmi. “Vēlētos pateikt paldies savam priekštecim – Serdžo Skariolo. Viņš ir pelnījis atzinību gan par sniegumu, ko šeit demonstrējām, gan par ieguldījumu šīs komandas izveidošanā un sagatavošanā,” teica Banki.

“Jau no pirmās dienas klubs mani nostādīja tādā pozīcijā, lai justos gaidīts un varētu strādāt augstākajā līmenī. Es šo plūsmu un impulsu tagad cenšos nebremzēt. Domāju, ka šajās divās dienās [Itālijas Superkausā] esam spējuši parādīt labu saliedētību un sniegumu. Tagad šo mirkli mēs izbaudām, taču vienlaikus jau lūkojāmies nākotnē,” pauda Banki.

“Šī ir lieliska grupa, bet pats svarīgākais – visiem ir lieliskas klausīšanās spējas un līderu cienīgas īpašības. Šie ir pieredzējuši spēlētāji, kuri ir pieraduši spēlēt, lai izcīnītu trofejas. Viņi zina, kā šādiem brīžiem pieiet,” savu komandu slavēja itāļu speciālists. “Šķiet, ka šī grupa ir gatava viens par otru ziedoties komandas labā – ceram to saglabāt visas sezonas garumā, jo būs gan kāpumi, gan kritumu, kā tas ir ierasts tiem, kas spēlē Eirolīgā.”

Banki gan atzina, ka priekšā būs smaga sezona. “Nav nekādu izņēmumu. Madrides “Real” pagājušajā gadā uzvarēja Eirolīgā, tā ir ACB līgas galvenā favorīte, taču daudz ticis runāts par trenera [Čusa Mateo] atlaišanu. Nav komandu, kuras spēlē bez kāpumiem un kritumiem, tāpēc mums ir jāiet uz priekšu un šīs uzvaras sajūtas jāsaglabā, jo nākotnē tās kļūs ļoti vērtīgas,” pārliecināts ir treneris.

“Virtus” 1. oktobrī aizvadīs sezonas pirmo maču Itālijas A sērijā, tiekoties ar “Scafati”, bet četras dienas vēlāk paredzēta pirmā spēle ULEB Eirolīgā – pretī stāsies Rolanda Šmita pārstāvētā Kauņas “Žalgiris”.

Banki un “Virtus” rāda klasi un sagrauj pretiniekus Itālijas Superkausa finālā

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
4.63
3.72
1.76
1.48
4.52
6.52
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.54
-
2.47
1.53
3.75
5
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām