“Barcelona” aizsargs Pikē zaudējumā pret “Atletico” guvis smagu traumu

22/11/2020 22:44
Žerārs Pikē

Spānijas futbola klubs “Barcelona” sestdien pēc vārtsarga Andrē ter Štēgena kļūdas cieta zaudējumu desmitās kārtas spēlē.

“Barcelona” viesos ar 0:1 (0:1) piekāpās vienai no savām lielākajām konkurentēm Madrides “Atletico”.

Vienīgie vārti šajā spēlē tika gūti pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē, kad ter Štēgens nepaguva atgriezties vārtos un turpināja doties pretī “Atletico” futbolistam Jannikam Karasko. Beļģu pussargs apspēlēja pretinieku vārtsargu un aptuveni no ceturtdaļlaukuma raidīja bumbu mērķī.

Viesiem neveiksmīgā epizode sākās otrā laukuma pusē, kur Žerards Pikē zaudēja bumbu Anhelam Koream. Pikē otrajā puslaikā traumas dēļ tika nomainīts, tāpat savainojumu guva Serdži Rubertu.

“Atletico” mājās “Barcelona” komandu nebija uzvarējusi desmit gadus.

“Pirmajā puslaikā spēlējām labi, taču tāda komanda kā “Barcelona” nedrīkst ielaist tik vēlus vārtus,” teica Barselonas komandas galvenais treneris Ronalds Kūmans.

Svētdien “Barcelona” paziņoja, ka Pikē guvis labās kājas iekšējās sānu saites trešās pakāpes sastiepumu un krustenisko saišu traumu. Šobrīd nav zināms, kad Pikē varētu atgriezties laukumā, bet spāņu mediji lēš, ka futbolistam vajadzēs izlaist divus līdz sešus mēnešus.

Savukārt Rubertu pārplēsis augšstilba muskuli un varētu nespēlēt divus mēnešus.

Šobrīd Barselonas komandā no centra aizsargiem var spēlēt tikai Klemēns Lenglē, jo Samuels Imtiti un Ronalds Arauho arī dziedē savainojumus. Pēdējās nedēļās aizsardzībā izmantots Frenkijs de Jongs.

Sestdien punktus zaudēja arī čempione Madrides “Real”, kas viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Villarreal”.

Madridieši spēli sāka daudzsološi, jo jau otrajā minūtē Dani Karvahals izmantoja pretinieku kļūdu pie soda laukuma un piespēlēja Mariano, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos. Turpinājums nesekoja, turklāt otrajā puslaikā mājiniekiem 11 metru soda sitienu realizēja Herards Moreno.

No augšgala komandām svētdien mačus aizvadīs Sansevastjanas “Real Sociedad” un “Granada” komandas.

Kopvērtējuma vadībā ar 20 punktiem astoņās un deviņās spēlēs ir “Atletico” un “Real Sociedad”, tālāk ar 19 punktiem desmit spēlēs seko “Villarreal”, bet ceturto vietu ar 17 punktiem deviņos dueļos ieņem “Real”. “Barcelona” astoņās spēlēs tikusi pie 11 punktiem, kas pagaidām dod necilo desmito vietu.