“Barcelona” futbolisti izvirzās Spānijas čempionāta priekšgalā

09/03/2015 12:09

“Barcelona” futbolisti pēc kārtējās pārliecinošās uzvaras svētdien pārņēma līderu godu Spānijas futbola čempionāta kopvērtējumā.

“Barcelona” svētdien savā laukumā ar 6:1 (1:0) pieveica Madrides “Rayo Vallecano”, kas daļu mača aizvadīja mazākumā.

Mača piektajā minūtē rezultātu atklāja urugvajietis Luiss Suaress, bet tie izrādījās vienīgie vārti pirmajā puslaikā. Spēles otrajā daļā “Barcelona” gan parūpējās par uguņošanu, jo vispirms četras minūtes pēc pārtraukuma beigām Herards Pikē panāca 2:0, bet dažas minūtes vēlāk savā soda laukumā noteikumus pārkāpa “Rayo Vallecano” aizsargs Tito. Viņš par to saņēma otro dzelteno kartīti, bet sekojošo 11 metru soda sitienu realizēja Lionels Mesi.

Savukārt 63. un 68.minūtē Mesi guva vēl pa vārtiem, tādejādi nodrošinot sev jau 32.”hat-trick” Barselonas komandas rindās – iepriekš nevienam futbolistam kāda Spānijas kluba rindās nebija izdevies tik daudz reižu gūt vismaz trīs vārtus vienas cīņas laikā.

Ar 30 vārtu guvumiem šīs sezonas Spānijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Mesi panācis portugāli Krištianu Ronaldu no Madrides “Real”.

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām “Rayo Vallecano” rezultāta starpību samazināja, kad 11 metru soda sitienu realizēja Alverto Bueno. Īsu brīdi pirms tam sarkano kartīti par pēdējās cerības sodu saņēma “Barcelona” aizsargs Dani Alvešs. Taču jau kompensācijas laikā savus otros vārtus cīņā guva Suaress, panākdams jau 6:1.

Tikmēr no čempionu titula nosargāšanas turpina attālināties Madrides “Atletico”, kas svētdien savu skatītāju priekšā cīnījās 1:1 (1:0) ar “Valencia”.

Dueļa rezultātu 33.minūtē atklāja “Atletico” pussargs Koke, taču mājiniekiem neizdevās noturēt uzvaru, jo 78.minūtē neizšķirtu panāca Škodrans Mustafi.

Pašā mača izskaņā “Valencia” gan pamanījās palikt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti pāris minūšu laikā nopelnīja pussargs Havjers Martiness.

Jau vēstīts, ka sestdien negaidītu zaudējumu Spānijas futbola čempionāta mačā cieta Madrides “Real”, kas izbraukumā ar 0:1 (0:1) kapitulēja Bilbao “Athletic” priekšā.

Šajā mačā vienīgos vārtus 26.minūtē guva pieredzējušais Arics Aduriss.

Šis “Real” komandai bija jau trešais zaudējums šī kalendārā gada 11 Spānijas čempionāta spēļu laikā. Pēdējo reizi Madrides klubam padevās 2008.gadā, kad 11 pirmo maču laikā pat tika ciesti četri zaudējumi. Tiesa, tad vienībai izdevās kļūt par valsts čempioni.

Spānijas čempionāta kopvērtējumā līderei “Barcelona” ir 62 punkti 26 spēlēs, bet par punktu atpaliek Madrides “Real”. Tikmēr 55 punkti ir “Atletico”, bet no tās tikai par punktu atpaliek “Valencia”.