“Barcelona” izcīna minimālu uzvaru, “Hotspur” mājās svin panākumu

24/06/2020 14:52

Spānijas futbola čempionāta grands “Barcelona” otrdien svinēja uzvaru 31.kārtas spēlē.

Barselonieši savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzveica Bilbao “Athletic” komandu.

Mājinieki dominēja visa mača gaitā, tomēr pretinieku ciešo aizsardzību uzlauza vien 71.minūtē, kad Ivans Raktičs pēc Lionela Mesi piespēles no tuvas distances raidīja bumbu mērķī. Horvātu pussargam tie bija pirmie vārti sezonā.

“Bija smaga spēle, tāpēc gūtie vārti ir īpaši svarīgi. Ļoti savādi, ka sezonā pirmie vārti ir tika vēlu. Mums jābūt pacietīgiem, bet tas nav viegls uzdevums, ņemot vērā to, cik ilgi bija jāiztiek bez futbola,” pauda Rakitičs.

Citā spēlē “Getafe” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar “Valencia”, nespējot pietuvoties pirmajam četriniekam jeb UEFA Čempionu līgas zonai. Viesus 41.minūtē vadībā izvirzīja Haime Mata, bet puslaika kompensācijas laika Eness Inals ar 11 metru soda sitienu izlīdzināja rezultātu.

Vēl otrdien Madrides “Atletico” viesos ar 1:0 (1:0) guva virsroku pār “Levante” futbolistiem. Madridiešiem uzvaru nodrošināja Bruno Gonsalesa savos vārtos raidītā bumba.

Jau ziņots, ka no vadošajām komandām “Sevilla” pirmdien tikai spēles otrajā pusē izglābās no zaudējuma un viesos izcīnīja svarīgu punktu, lai noturētos turnīra tabulas galvgalī. “Sevilla” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Villarreal”.

Spānijas čempionāta līderpozīcijā ar 68 punktiem 31 spēlē ir “Barcelona”, bet par trim punktiem un vienu spēli mazāk ir Madrides “Real” komandai, kas, uzvarot šajā kārtā, saglabās pirmo vietu. Tālāk ar 55 punktiem seko Madrides “Atletico”, bet ceturtā ar 53 punktiem ir “Sevilla”.

Anglija

Anglijas futbola premjerlīgas turnīra tabulas trešo vietu aizņēmusī Lesteras “City” komanda otrdien cīnījās neizšķirti 31.kārtas spēlē.

Lesteras futbolisti savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Braitonas un Havas “Albion”.

Viesiem 14.minūtē bija iespēja gūt vārtus no 11 metru atzīmes, taču Nīla Mopē “pendeli” neitralizēja Kaspers Šmeihels.

“Dažreiz Kaspers ļoti labi atvaira soda sitienus, un futbolā tā notiek. Taču jāiet uz priekšu, neskatoties pagātnē,” pēc mača teica “Albion” galvenais treneris Greiems Poters. “Pretinieki otrajā puslaikā atguvās, bet labi aizsargājāmies un tikām pie viena punkta.”

Vēl otrdien Totenhemas “Hotspur” mājās ar 2:0 (0:0) pārspēja Vesthemas “United”

Mājinieki jau pirmā puslaika noslēgumā varēja izvirzīties vadībā, taču aizmugures dēļ netika ieskaitīt Honmiņa Sona gūtie vārti. Spēles 64.minūtē laukuma saimnieki tomēr panāca 1:0, pēc stūra sitiena bumbu savos vārtos ieraidot viesu pussargam Tomāšam Součekam.

Mača 82.minūtē Herijs Keins pēc Sona piespēles izvirzījās uzbrukuma smailē un nonāca viens pret pretinieku vārtsargu, no soda laukuma robežas raidot bumbu tīklā.

Keins, kurš ilgstoši ārstēja savainojumu, nebija guvis vārtus kopš 28.decembra. Viņš šosezon pretiniekus pārspējis 18 reizes.

“Ir patīkami pārvarēt situāciju, kurā sešus mēnešus esi bez gūtiem vārtiem. Vārtu gūšana ir labākā sajūta pasaulē,” pauda Keins.

Premjerlīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 83 punktiem 30 spēlēs ieņem “Liverpool”, kas tikpat kā jau ir nodrošinājusi savu pirmo premjerlīgas titulu pēdējo 30 gadu laikā. Par 20 punktiem mazāk ir Mančestras “City”, Lesteras “City” iekrājusi 55 punktus, bet Londonas “Chelsea” kontā ir 51 punkts. Aiz pirmā četrinieka ar 46 punktiem atrodas Mančestras “United” un Vulverhemptonas “Wanderers” komandas.