“Barcelona” izglābjas un nonāk soļa attālumā no titula, “Arsenal” turpina gremdēt “Chelsea”

03/05/2023 00:02
Žordi Alba

Spānija

Spānijas čempionāta jeb “La Liga” titulam strauji pietuvojās “Barcelona“, kas 33. kārtas spēlē savā laukumā ar 1:0 izrāva uzvaru pret “Osasuna”.

Barseloniešiem bija grūtības uzlauzt “Osasuna” aizsardzību, neskatoties uz to, ka viesi jau 27. minūtē nonāca mazākumā – sarkano kartīti nopelnīja “Osasuna” aizsargs Horhe Errando. Mājiniekiem piederēja nospiedošs pārsvars, kurš pārvērtās golā tikai mača izskaņā. 76. minūtē laukumā nāca pieredzējušais aizsargs Žordi Alba, un deviņas minūtes vēlāk viņš kļuva par “Barcelona” galveno varoni, gūstot uzvaru nesošos vārtus.

“Barcelona” pēc trīs sezonu pārtraukuma ir pavisam tuvu savam vēsturē 27. Spānijas titulam – piecas kārtas pirms sezonas beigām Barselonas klubam pār saviem niknākajiem sāncenšiem Madrides “Real” ir 14 punktu pārsvars. Lai titulu nodrošinātu oficiāli, nākamajā kārtā pietiks ar neizšķirtu.

Tikmēr tabulas otrā galā pat teorētiskas cerības noturēties “La Liga” zaudēja “Elche”, kas ar 1:2 atzina “Almeria” pārākumu. “Elche” šosezon izcīnījusi tikai trīs uzvaras un Spānijas otrajā līgā atgriezīsies pēc divām sezonām augstākajā līgā.

Anglija

Anglijas premjerlīgas dienas vienīgajā spēlē Londonas derbijā “Arsenal” visai droši ar 3:1 apspēlēja “Chelsea”.

Lielgabalnieki intrigu praktiski izkliedēja pirmajā puslaikā, gūstot trīs vārtus. Divas reizes precīzs bija Martins Ēdegors, bet vienu golu iesita Gabriels Žezuss. Pat nonākot iedzinējos krīzē esošā “Chelsea” tā arī nepamodās – lai gan vienus vārtus Noni Madueke atguva, ar to bija par maz.

Pateicoties panākumam, “Arsenal” uz brīdi atguvusi līderpozīcijas. Ja londonieši 34 mačos sakrājuši 78 punktus, tad tuvākie sekotāji Mančestras “City” tikuši pie 76 punktus, taču pēdējo divu sezonu čempioniem ir divas spēles rezervē. Tikmēr “Chelsea” pirmo reizi kopš 1993. gada visos turnīros piedzīvojuši sešus zaudējumus pēc kārtas, kas premjerlīgas tabulā ļauj ierindoties tikai 12. vietā.