“Barcelona” izrauj 100. uzvaru “El Clasico” un turpina soļot pretī Spānijas čempiontitulam

20/03/2023 00:03

Spānija

Šovakar Spānijas čempionātā jeb “La Liga” notika oficiālās spēlēs 253. “El Clasico” duelis starp “Barcelona” un Madrides “Real”. Savu 100. uzvaru izcīnīja “Barcelona”, svinot panākumu ar 2:1.

Spēles sākums mājiniekiem gan bija neveiksmīgs. Sestajā minūtē “Barcelona” aizsargs Ronalds Arauho, kurš neveiksmīgi centās neitralizēt pretinieku raidīto piespēli soda laukumā, bumbu iesitot savos vārtos. Tomēr barselonieši jau pirmajā puslaikā spēja atgūties un panākt neizšķirtu, ar golu izceļoties Serhio Roberto.

Ļoti atvērtā futbolā otrajā puslaikā abas komandas apmainījās ar vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem, taču līdz vārtu guvumam bija jāgaida līdz kompensācijas laikam. Alehandro Balde ar lielisku piespēli atrada uz maiņu laukumā nākušo Frenku Kesjē, kurš bumbu raidīja vārtu apakšējā stūrī un izrāva uzvaru.

Šis jau bija ceturtais “El Clasico” duelis šosezon, un Barselonas vienībai šis bija otrais panākums. Uzvara arī palīdzēja Katalonijas klubam 12 kārtas pirms turnīra beigām pār saviem niknākajiem sāncenšiem iegūt 12 punktu pārsvaru.

Francija

Negaidītu zaudējumu Francijas čempionātā piedzīvoja Parīzes “Saint-Germain”, kas ar 0:2 piekāpās “Rennes”. PSG šī bija pirmā neveiksme savā laukumā “Ligue 1” kopš 2021. gada aprīļa, tādējādi pārtraucot savu 35 nezaudēto spēļu sēriju.

PSG tuvākā sekotāja Marseļas “Olympique” ar 2:1 pieveica “Reims”. Interesanti, ka abos golos asistēja Marseļas vienības vārtsargs Pau Lopess. Vēl uzvaras svinēja “Monaco” (2:0 pret “Ajaccio”), “Montpellier” (2:1 pret “Clermont”), “Strasbourg” (2:0 pret “Auxerre”), kamēr “Nice” izrāva punktu pret “Lorient” (1:1), bet “Brest” viesos atspēlējās pret “Troyes” (2:2).

Anglija

Cīņā par Anglijas premjerlīgas titulu panākumu svinēja Londonas “Arsenal”, kas pārliecinoši ar 4:1 pieveica “Crystal Palace”. Lielisks mačs angļu talantam Bukajo Sakam, kurš iesita divus vārtus, kā arī vienu reizi asistēja saviem partneriem. “Arsenal” pār tuvākajiem sekotājiem Mančestras “City” iekrājuši astoņu punktu pārsvaru, taču mančestriešiem viena spēle rezervē.

Tikmēr Anglijas futbola asociācijas (FA) kausa pusfinālā iekļuva Mančestras “United”, 1/4 fināla mačā ar 3:1 pārspējot “Fulham”. “United” lieliski izmantoja “Fulham” disciplīnas problēmas, kad 72. minūtē sarkanās kartītes nopelnīja gan “Fulham” vārtu guvējs Aleksandrs Mitrovičs, gan Viljans.

Vēl labāko četriniekā iekļuva “Brighton”, kas ar 5:0 sagrāva Anglijas pēc spēka ceturtajā līgā spēlējošo “Grismby”, kā arī Šefīldas “United”, kas divu “Championship” komandu duelī ar 3:2 izrāva uzvaru pret “Blackburn”.

Vācija

Bundeslīgas līderpozīcijas vakar pazaudēja un šodien neatguva Minhenes “Bayern”, kas ar 1:2 atzina Leverkūzenes “Bayer” pārākumu. Leverkūzenes rindās divas pendeles realizēja Eksekiels Palasioss. “Bayern” kontā pēc 25 kārtām 52 punkti, bet pirmajā vietā esošajai Dortmundes “Borussia” – 53 punkti.

Citā mačā Berlīnes “Union” ar 2:0 pārspēja Frankfurtes “Eintracht”, bet “Mainz” un “Freiburg” komandas spēlēja neizšķirti 1:1.

Itālija

Itālijas A sērijā dominēt turpina “Napoli”, kas izbraukumā ar 4:0 sagrāva “Torino”. Savus 20. un 21. vārtus uzvarētāju rindās guva līgas labākais snaiperis Viktors Osimhens. Neapoles klubs otrajā vietā esošo “Lazio”, kas šodien ar 1:0 pārspēja “AS Roma”, apsteidz par 19 punktiem.

Vēl “Sampdoria” ar 3:1 guva virsroku pār “Verona”, “Fiorentina” ar 1:0 pieveica “Lecce”, bet dienas pēdējā un centrālajā mačā Turīnas “Juventus” pietika ar vieniem vārtiem, lai pārspētu Milānas “Inter”.