“Barcelona” jau pirmajā puslaikā nonāk mazākumā un zaudē pirmos punktus šosezon

24/09/2018 11:57

Spānijas “La Liga” čempionātā svētdien vēlu vakarā pirmos punktus šosezon zaudēja “Barcelona”, kas divu Katalonijas klubu duelī savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar “Girona” vienību.

Kā tas bija sagaidāms, mājinieki jau no pirmajām minūtēm pārņēma spēles iniciatīvu, un 19. minūtē pēc Arturo Vidala piespēles ar saviem piektajiem vārtiem šīs sezonas “La Liga” turnīrā atzīmējās Lionels Mesi. Šķita, ka viss rit “pēc plāna”, tomēr 35. minūtē par sitienu ar elkoni pretinieku komandas spēlētājam sarkano kartīti saņēma Klements Lenglē, tādējādi atstājot “Barca” mazākumā.

Šāds pavērsiens “Girona” futbolistiem deva otro elpa, un puslaika pēdējā minūtē starp Serhio Busketsu un Žerāru Pikē līdz vārtiem izlauzās urugvajietis Kristians Stuani, kurš tika galā ar Marku Andrē Ter Štēgenu un panāca neizšķirtu 1:1.

Neilgi pēc pārtraukuma tas pats Stuani bija pirmais pie Ter Štēgena atsistās bumbas un no soda laukuma robežas trieca to tīklā, izvirzot viesus jau vadībā 2:1. “Girona” prieki gan nebija ilgi, jo 12 minūtes vēlāk gaisa divcīņu uzvarēja Pikē, raidot bumbu pretinieku cietoksnī un reabilitējoties par nesekmīgo epizodi pirmā puslaika izskaņā.

Atlikušajā pusstundā “Barcelona” turpināja kontrolēt bumbu un notikumus laukumā, taču “Girona” meistarīgi aizsargājās un nedeva mājiniekiem reālas izdevības izraut uzvaru. Tādējādi čempione ar iekrātajiem 13 punktiem joprojām saglabā līderpozīcijas “La Liga” kopvērtējumā, taču tikpat punktu ir arī Madrides “Real”, kas piektajā kārtā ar minimālo 1:0 mājās pārspēja citu katalāņu klubu “Espanyol”.

Savukārt uz trešo vietu negaidīti pakāpusies graujošu 5:1 uzvaru viesos šajā kārtā guvusī “Deportivo Alaves” (desmit punkti). Tikmēr joprojām bez uzvarām šajā sezonā startē “Valencia”, kas dueli ar “Villareal” noslēdza ar bezvārtu neizšķirtu. UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā startējošajai “Valencia” tas bija jau ceturtais neizšķirts šajā “La Liga” turnīrā un ar četriem punktiem piecos mačos klubs čempionāta kopvērtējumā atrodas vien 15. pozīcijā.