“Barcelona” notikumiem bagātā otrajā puslaikā viesos pazemo Madrides “Real”

23/12/2017 15:56

Savu 112. uzvaru Spānijas El Clàsico šodien izcīnīja “Barcelona”, kas, pateicoties daudz labākia momentu realizācijai, viesos ar 3:0 uzveica Madrides “Real”.

Pirmie vārti šajā spēlē tika gūti jau trešajā minūtē, kad precīzs bija mājinieku zvaigzne Krištiānu Ronaldu, tomēr līnijtiesnesis gola leģitimitāti neatzina, uzskatot, ka ir bijusi aizmugure.

Turpinājumā abas komandas laukumā piekopa diezgan disciplinētu spēliu aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem izveidot daudz momentu. Tomēr, kad tie radās, tad tie bija ļoti bīstami.

Pirmā izcilā izdevība izcelties pavērās katalāņiem, kad 30. minūtē, “Real” aizsarga kavēts, vienatnē ar mājinieku vārtsargu Keiloru Navasu izrāvās “Barcelona” šīssezonas jaunieguvums Paulinjo. Brazīlietis sita vārtu augšējā stūrī, tomēr Navass slaidā lēcienā bumbu atsita pāri vārtiem.

Jau nākamajā uzbrukumā līdzīga iespēja bija Krištiānu Ronaldu, kura no asa leņķa izdarīto raidījumu ar kāju spēja atvairīt “Barcelona” vārtsargs Andrē ter Štēgens. Puslaika beigās karaliskais klubs neizmantoja vēl vienu perfektu izdevību, kad pa vārtu stabu sita Karims Benzemā. Pēc pirmajām 45 minūtēm joprojām 0:0.

Pēc puslaika aktīvāki laukumā izskatījās viesi no Katalonijas. 53. minūtē mājinieku vārtus apdraudēja Luiss Svaress, kurš sita pretkustībā, tomēr ar pūlēm bumbu atsita Navass. Pēc minūtes “Barcelona” izveidoja fantastisku pretuzbrukumu, Ivanam Rakitičam piespēlējot tālāk Serhio Roberto, kurš ar “Real” aizsardzību šķeļošu piespēli atradi vienatnē esošu Svaresu, urugvajietim šoreiz esot precīzam – 1:0 “Barcelona”.

Barselonieši aizsardzībā neiesēdās un turpināja bīstami doties uz priekšu. 63. minūtē uzbrukuma smailē atkal bija Luiss Svaress, kurš neizmantoja divas fantastiskas iespējas gūt savus otros vārtus – izgājienu viens pret viens atsita Navass, bet jau tukšu vārtu virzienā raidītā atlēkušā bumba atsitās pret vārtu stabu. Pie tās tika vēl viens “Barcelona” futbolists, kura sitienu no tukšiem vārtiem iespaidīgā lēcienā ar roku atsita “Real” aizsargs Daniels Karvahals. Bumba pēc tam gan iekrita vārtos, tomēr tiesnesis nolēma nevis ieskaitīt vārtu guvumu, bet piešķirt Karvahalam loģisku sarkano kartīti, kā arī pendeli uz “Real” cietoksni. Soda sitienu pārliecinoši realizēja Mesi, panākot jau 2:0. Argentīnietis ar 15 vārtiem atrodas Spānijas “La Liga” čempionāta labāko snaiperu galvgalī.

Spēles noslēgumā saņēmās “Real”, tomēr ne Serhio Ramosam, ne Krištianu Ronaldu nekādīgi neizdevās pārspēt vārtos izcili spēlējošo un aizsardzībā pašaizliedzīgu futbolu rādošos “Barcelona” aizsargus.

Atkal notika pretējais, kompensācijas laikā mājiniekiem pilnīgu fiasko sagādājot Aleksam Vidālam, kurš uzstādīja mača galarezultātu – 3:0 “Barcelona”. Līdz ar to Katalonijas kluba pārsvars pār tuvāko sekotāju Madrides “Atletico” nu ir sasniedzis deviņus punktus, kamēr Madrides “Real” atrodas priekš sevis pagalam necilajā – ceturtajā pozīcijā, no līderes atpaliekot jau par 14 punktiem.