“Barcelona” pārliecinoši uzvar un pagaidām saglabā intrigu Spānijā

06/07/2020 09:34

Spānijas futbola grands “Barcelona” sestdien guva pārliecinošu panākumu, tādējādi saglabājot intrigu cīņā par čempiontitulu, kad sezonā atlikušas vairs četras spēļu kārtas.

“Barcelona” viesos ar 4:1 (3:1) pieveica “Villarreal”.

Par spēles galveno varoni kļuva Lionels Mesi, kura rēķinā trīs rezultatīvas piespēles, kā arī viens vārtu guvums, kas gan netika ieskaitīts.

Mājiniekiem spēle iesākās neveiksmīgi, jo jau trešajā minūtē Pau Toress, cenšoties atsist bumbu, raidīja to savos vārtos. 14.minūtē Džerards Moreno sava komandas biedra kļūdu pietušēja, no tuvas distances vārtos raidot vārtsarga iepriekš atsisto bumbu.

Līdzsvaru uz tablo izdevās noturēt vien sešas minūtes, jo tieši pie pretinieku soda laukuma Luisu Svaresu atrada Mesi, viņa pāriniekam realizējot lielisku sitienu vārtu augšējā stūrī. Teju vai identiskā manierē 45.minūtē izcēlās Antuāns Grīzmans, kurš iepriekš izpelnījās fanu kritiku. Francūža raidītais sitiens ar augšupejošu trajektoriju atdūrās pret vārtu pārliktni, bumbai pēc brīža ieripojot tīklā.

Mača 69.minūtē vārtus guva arī pats Mesi, taču viņa partneris iepriekš atradās aizmugurē, un vārti netika skaitīti. Vēl četras minūtes līdz finālsvilpei barseloniešiem izdevās gūt savus ceturtos vārtus. Talantīgais Ansumane Fati ielauzās soda laukumā un ar vieglu pieskārienu raidīja bumbu vārtu apakšējā kreisajā stūrī.

Barselonieši iepriekšējās divās kārtās spēlēja neizšķirti un zaudēja svarīgus punktus cīņā par čempionāta trofeju. Pēdējos piecos mačos neizšķirti kopumā spēlēts trīs reizes.

Jau ziņots, ka “Barcelona” tiešā konkurente Madrides “Real” sestdien viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Bilbao “Athletic”. Vienīgos vārtus spēlē guva Serhio Ramoss, kurš realizēja “pendeli”.

Turnīra vadībā ar 77 punktiem 34 spēlēs ir Madrides “Real”, kas par četriem punktiem apsteidz savu tuvāko sekotāju “Barcelona”. Ar 62 punktiem 34 mačos trešo pozīciju ieņem “Atletico”, tālāk ar 57 un 54 punktiem attiecīgi seko “Sevilla” un “Villarreal”, kas aizvadījusi 34 mačus, bet vadošo sešinieku ar 53 punktiem noslēdz “Getafe”.

Itālija

Itālijas A sērijas futbola klubs “Napoli” sestdien svinēja uzvaru pār pozīciju augstāk esošo “AS Roma”, tādējādi saglabājot cerības par dalību nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas turnīrā.

“Napoli” mājās ar 2:1 (0:0) uzvarēja “AS Roma”.

Pēc bezvārtu neizšķirta pirmajā puslaikā pirmie vārti spēlē tika gūti 55.minūtē, kad 1:0 “Napoli” labā panāca Hosē Kaljehons. Futbolists soda laukumā bija pirmais pie partnera centrētās bumbas un, slīdot pa zālāju, prata to novirzīt vārtu tīklā.

Piecas minūtes vēlāk līdz pretinieku soda laukumam jau bija aizkļuvis Romas kluba uzbrucējs Henrihs Mhitarjans, kurš daudz nevilcinājās un no aptuveni 18 metriem izdarīja spēcīgu sitienu, bumbai atrodot vietu vārtu apakšējā stūrī.

Neapoliešu cerības par Eirokausiem dzīvas saglabāja Lorenso Insinje, kurš astoņas minūtes līdz finālsvilpei ar lielisku sitienu bumbu ieraidīja tālajā (labajā) vārtu sānā.

Romas komandā laukumā pēc sešu mēnešu pārtraukuma izgāja jaunais talants Nikolo Caniolo, kurš iepriekš bija iedzīvojies nopietnā ceļgala savainojumā.

Līdz ar “Napoli” panākumu uz septīto pozīciju atslīdējusi “AC Milan”, kas ir divu punktu attālumā no Eirokausu pozīcijām.

Pirmdien Itālijas A sērijā spēles nav plānotas.

Jau ziņots, ka Bergāmo “Atalanta” komanda svētdien svinēja uzvaru Itālijas A sērijas futbola čempionāta 30.kārtas spēlē, pēc Milānas “Inter” neveiksmes piesakot pretenzijas uz pirmo trijnieku.

“Atalanta” viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja “Cagliari” vienību.

Tikmēr “Inter” savā laukumā ar 1:2 (1:0) atzina “Bologna” pārākumu.

Savukārt sestdien Turīnas “Juventus” izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet savu 648.spēli čempionātā aizvadīja labi zināmais vārtsargs Džanluidži Bufons. “Juventus” Turīnas derbijā ar 4:1 (2:1) uzvarēja “Torino”.

Vēl sestdien Romas “Lazio” savā laukumā ar 0:3 (0:2) atzina “AC Milan” pārākumu, tādējādi attālinoties no cerībām uz čempiontitulu.

Pēc 30 spēļu kārtām pirmo vietu ar 75 punktiem ieņem “Juventus”, “Lazio” ir par astoņiem mazāk, bet trijnieku ar 64 punktiem noslēdz Milānas “Inter”. Vienu punktu iepaliek Bergāmo “Atalanta”, kurai ar 48 punktiem seko “AS Roma” un “Napoli”.