“Barcelona” Spānijas Superkausā atzīst “Athletic” pārākumu

18/01/2021 12:07

Bilbao “Athletic” svētdien Spānijas Superkausa finālā pamatlaikā spēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar “Barcelona”, bet papildlaikā bija pārāka ar 1:0, svinot uzvaru visā spēlē ar 3:2. Spēles rezultātu 40.minūtē atklāja francūzis Antuāns Grīzmans, kurš soda laukumā saņēma bumbu un no tuvas distances bija nekļūdīgs. Pārsvaru izdevās noturēt vien divas minūtes, jo 1:1 panākt spēja Oskars de Marko, kuram soda laukumā bumbu “pie kājas nolika” Inaki Vlijamss.

Raulam Garsijam spēles 57.minūtē izdevās gūt “Athletic” otros vārtus, taču tiesnesis brīdi vēlāk ar VAR tehnoloģijas palīdzību konstatēja aizmugures stāvokli. 20 minūtes vēlāk “Barcelona” vadībā vēlreiz izvirzīja Grīzmans, bet Bilbao komandai dalību papildlaikā nodrošināja Asiera Viljalibres precīzais sitiens 90.minūtē.

Jau pirmā papildlaika trešajā minūtē Viljamss guva Bilbao vienības trešos vārtus. Atlikušajā laikā “Athletic” komandas spēlētāji nevairījās asi spēlēt pret “Barcelona” līderi Lionelu Mesi, kas arī pašā izskaņā nesa augļus. Otrā papildlaika kompensācijas pirmajā minūtē Mesi bumbu centrēja uz laukuma sānu, bet īsi pēc tam sadursmi ar argentīnieti izraisīja Viljalibre, kas nepagalam nepatika “Barcelona” uzbrucējam. Mesi atbildēja, sitot ar elkoni pa pretinieka pakausi. Bilbao spēlētājs saļima uz zālāja, bet tiesnesis brīdi vēlāk no laukuma noraidīja Mesi.

Tā Mesi bija pirmā sarkanā kartīte “Barcelona” sastāvā, kurā viņš aizvadījis 753 spēles. Iepriekš viņš sarkano kartīti 2005. un 2019.gadā bija nopelnījis tikai Argentīnas izlasē. Mesi šosezon jau nepiedalījās vairākās “Barcelona” spēlēs, jo iedzīvojies potītes savainojumā. Pirms spēles bija bažas par viņa dalību Superkausa finālā, jo argentīnietis sajutis diskomfortu augšstilba muskulī.

“Pēc tik daudziem gadiem futbolā Leo [Mesi] bez problēmām var pateikt, kad ir vai nav gatavs spēlei,” pēc mača teica “Barcelona” galvenais treneris Ronalds Kūmans. “Viņš teica, ka ir gatavs spēlei, kuru arī aizvadīja ar maksimālu atdevi.” Lielisks sākums Bilbao komandā padevies galvenajam trenerim Marselīno Garsijam-Toralam, kurš galvenā trenera grožus pārņēma pirms nepilnām divām nedēļām. Superkausa pusfinālā Bilbao komanda uzveica otru Spānijas grandu Madrides “Real”.

Pērn “Real” svinēja uzvaru Spānijas Superkausā, bet Bilbao komandai tas pēdējo reizi iepriekš izdevās 2015.gadā, finālā pārspējot “Barcelona”. “Barcelona” Superkausu izcīnījusi 13 reizes, kamēr “Real” 11.