”Barcelona” un ”Juventus” sasniedz UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu

18/03/2015 23:58

Ar uzvarām vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā otrdien nodrošināja Spānijas komanda “Barcelona” un Turīnas “Juventus” no Itālijas.

“Barcelona” savās mājās ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Anglijas čempionvienību Mančestras “City”, divu spēļu summā triumfējot ar 3:1.

Pirmajā “Barcelona” un “City” duelī pārāks ar 2:1 bija Spānijas klubs. Otrā mača rezultātu pirmā puslaika 31.minūtē atklāja “Barcelona” komandas pussargs horvāts Ivans Rakitičs, kurš raidīja bumbu vārtos pēc Lionela Mesi piespēles.

Mača 78.minūtē “Barcelona” futbolisti savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, līdz ar to “City” futbolisti varēja izpildīt 11 metru soda sitienu. Lai gan “City” argentīniešu uzbrucējs Serhio Aguero raidīja bumbu vārtu taisnstūrī, tomēr meistarīgāks bija “Barcelona” vācu vārtsargs Marks-Andrē ter Štegens, kurš soda sitienu atvairīja. Pēdējās mača desmit minūtēs komandas ar rezultatīviem sitieniem neizcēlās un “Barcelona” svinēja uzvaru ar 1:0.

Spānijas grands “Barcelona” ar “City” UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā salozēti otro gadu pēc kārtas. Pērn “Barcelona” izbraukumā bija labāka ar 2:0, bet savās mājās uzvarēja ar 2:1.

“Barcelona” ir četrkārtējie Eiropas čempioni, pēdējo reizi uzvarot 2010./2011.gada sezonā. Tiesa, tā arī bija pēdējā reize, kad kataloniešu klubs spēlēja UEFA Čempionu līgas finālā. Iepriekšējās trijās sezonās “Barcelona” nav spējusi pārvarēt pusfināla vai ceturtdaļfināla kārtas.

Turpretī “City” pagājušajā sezonā pirmo reizi iekļuva UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kurā arī cieta sakāvi pret jau iepriekš pieminēto “Barcelona”.

Tikmēr otrajā cīņā Turīnas “Juventus” ar 3:0 (1:0) uzvarēja Dortmundes “Borussia” vienību no Vācijas, divu spēļu summā būdami pārāki ar 5:1.

Pirmajā komandu spēlē ar 2:1 pārāki bija “Juventus” futbolisti. Jau otrā mača trešajā minūtē ar teicamu tālšāvienu Turīnas vienību vadībā izvirzīja labākais Itālijas čempionāta vārtu guvējs Karloss Tevess no Argentīnas.

Lai gan turpmākajā spēles daļā bumbu vairāk kontrolēja “Borussia” futbolisti, tomēr mača 70.minūtē “Juventus” dubultoja pārsvaru, kad precīzs bija Alvaro Morata, kurš pirmajā komandu tikšanās reizē guva uzvaras vārtus. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes, savus otros vārtus spēlē guva argentīnietis Tevess. Atlikušajā spēles daļā vārti netika gūti un “Juventus” svinēja uzvaru ar 3:0.

Komandas bija arī tikušās 1997.gada UEFA Čempionu līgas finālā, kurā ar rezultātu 3:1 triumfēja Vācijas vienība.

Pērn “Borussia” aizkļuva līdz Čempionu līgas ceturtdaļfinālam, kur ar rezultātu 2:3 zaudēja nākamajiem čempioniem Madrides “Real”, bet “Juventus” nespēja izkļūt no apakšgrupas. Turīnas vienība izslēgšanas cīņās iepriekšējo reizi spēlēja 2012./2013.gada sezonā, kad izstājās čempionāta ceturtdaļfinālā. Tajā sezonā “Borussia” kļuva par Eiropas vicečempioniem, finālā zaudējot “Juventus” pāridarītājiem Minhenes “Bayern”.

Zīmīgi, ka pēdējās deviņās abu komandu tikšanās reizēs “Borussia” vienībai nav izdevies spēli pabeigt nezaudējot kaut vienus vārtus.

Jau vēstīts, ka pirms tam UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu otrdien sasniedza pērnā gada fināliste Madrides “Atletico” no Spānijas, kas tikai 11 metru sitienu sērijā pārspēja Leverkūzenes “Bayer” no Vācijas. Tāpat vietu starp labākajām astoņām šī turnīra dalībniecēm nodrošināja “Monaco” no Francijas, kam izdevās, pateicoties izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem, pārspēt Anglijas klubu Londonas “Arsenal”.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt arī pašreizējai trofejas glabātajai Madrides “Real” no Spānijas, kas atbildes spēlē savā laukumā ar 3:4 aizraujošā duelī piekāpās Vācijas klubam Gelzenkirhenes “Schalke 04”, taču divu spēļu summā bija pārāka ar 5:4.

Savukārt Francijas futbola klubs Parīzes “Saint-Germain” aizraujošā mačā viesos pagarinājumā nospēlēja neizšķirti 2:2 pret Londonas “Chelsea” vienību no Anglijas un sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, jo pirmā astotdaļfināla spēle noslēdzās neizšķirti 1:1.

Tikmēr Vācijas klubs Minhenes “Bayern” savās mājās ar rezultātu 7:0 sagrāva Doņeckas “Šahtar” komandu no Ukrainas un ar tādu pašu rezultātu uzvarēja divu spēļu summā.

Ceturtdaļfinālu sasniegusi arī Portugāles komanda “Porto”, kam divu spēļu summā gana pārliecinoši ar 5:1 izdevās pieveikt Šveices vienību “Basel”.

Līdz ar to astoņu labāko UEFA Čempionu līgas komandu vidū ir trīs Spānijas un divas Francijas vienības, kā arī pa vienai komandai no Itālijas, Portugāles un Vācijas.

Turnīra ceturtdaļfināla pāru izloze norisināsies šajā piektdienā Šveices pilsētā Nionā.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.