“Barcelona” uzvaras attālumā no Spānijas čempiones titula

10/05/2015 15:50

Spānijas futbola grands “Barcelona” pēc sīvākā konkurenta Madrides “Real” neizšķirta sestdienas spēlē nokļūst vienas uzvaras attālumā no valsts čempionu titula izcīnīšanas.

Divas kārtas pirms Spānijas čempionāta beigām līdervienība tuvāko sekotāju “Real” apsteidz par četriem punktiem. Tādējādi “Barcelona”, izcīnot uzvaru nākamās nedēļas mačā pret Madrides “Atletico”, var kļūt par čempioniem vienu kārtu pirms turnīra beigām.

“Real” sestdien savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar “Valencia” vienību, tik svarīgo trīs punktu vietā tiekot tikai pie punkta.

“Valencia” jau pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Rezultāta starpību puslaika kompensācijas laikā varēja samazināt mājinieku līderis portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu, kad uz “Valencia” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Taču “Real” spēlētājam neizdevās raidīt bumbu viesu vārtus, tādējādi pirmo puslaiku noslēdzot iedzinējos ar 0:2.

Otrajā puslaikā Madrides komanda divus vārtus atguva – vispirms 56.minūtē precīzam esot portugāļu aizsargam Pepe, bet pēc tam, sešas minūtes līdz mača pamatlaika beigām, neizšķirtu 2:2 panākot Isko. Tomēr izcīnīt uzvaru šajā mačā “Real” neizdevās.

“Priekšā vēl divas spēles. Ja vēlamies kļūt par čempioniem, vispirms jāuzvar mūsu pašu mači,” pauda vienības galvenais treneris Karlo Ančeloti. “Šoreiz rezultāts neatspoguļo spēles gaitu. Mums bija daudz iespēju – trīs reizes trāpījām pa vārtu stabu, vienreiz nerealizējām 11 metru soda sitienu. Taču dažreiz ar to vienkārši nepietiek.”

Tāpat šajā mačā savainojumu guva vācietis Tonijs Kross, kas trešdien varētu nespēlēt nākamajā “Real” cīņā – UEFA Čempionu līgas pusfinālā pret Itālijas grandu Turīnas “Juventus”.

Kā ziņots, “Juventus” pusfināla pirmajā spēlē ar 2:1 (1:1) savās mājās guva uzvaru pār pašreizējo turnīra čempioni “Real”.

Tikmēr “Barcelona” tika pie kārtējās uzvaras ar 2:0 (0:0), pārspējot Sansevastjanas “Real Sociedad”.

Pa reizei precīzi šajā mačā bija brazīlietis Neimars un Pedro Rodrigess.

Ar 90 punktiem 36 spēlēs “Barcelona” futbolisti atrodas Spānijas čempionāta galvgalī, bet no tās par četriem punktiem atpaliek Madrides “Real”.

Trešajā vietā ar 76 punktiem atrodas “Atletico”, kas nākamo maču aizvadīs tieši ar “Barcelona” futbolistiem. Bet ceturtā ar 73 punktiem ir “Valencia”.

Ja “Barcelona” uzvarēs čempionātā, tas Spānijas klubam būs jau 23.valsts čempiones tituls.