Barselonas un PSG spēles laikā pēc pēdejo vārtu guvuma konstatēta zemestrīce

10/03/2017 18:25
Barcelona vs PSG ,sportazinas

Spānijas granda “Barcelona” fantastiskajā uzvarā pār Parīzes “Saint-Germain” uzvaras vārtu guvuma brīdī konstatēta neliela zemestrīce, vēsta Džaumes Almeras Zemes zinātņu institūts (ICTJA-CSIC).

Institūts atrodas apmēram puskilometra attālumā no “Camp Nou” stadiona un mača laikā tas konstatējis seismogrāfiskas kustības.

Kā vēstīts, “Barcelona” trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes mačā ar 6:1 pārspēja PSG, divu spēļu summā svinot uzvaru ar 6:5. “Barcelona” vēl dažas minūtes pirms mača pamatlaika beigām divu spēļu summā atradās iedzinējos ar 3:5, un tās uzvarai bija nepieciešami trīs vārti. Fantastiskā mača galotnē Neimars panāca neizšķirtu divu spēļu summā, kas “Barcelona” komandai nederēja, bet kompensācijas laika noslēgumā Serhi Roberto panāca mājiniekiem 6:1, nodrošinot uzvaru divu spēļu summā.

Čempionu līgas vēsturē neviena komanda līdz šim nebija spējusi atspēlēt četru vārtu deficītu.

Kā skaidro institūta pētnieks Hordi Diass, “Barcelona” komandas otrie un trešie vārti radīja nelielas kustības virs normas, bet Roberto sestā vārtu guvuma svinības bijušas vienas magnitūdas pēc Rihtera skalas cienīgas.

“Spēles beigās viss mainījās. Pēc sestajiem gūtajiem vārtiem piedzīvojām zemestrīci, kas bijusi lielākā šāda veida zemestrīce ICTJA-CSIC ierakstu vēsturē,” teica Diass.

Vienas magnitūdas zemestrīce pēc Rihtera skalas ir mikrozemestrīce, un cilvēki to sajūt reti, taču tā tiek reģistrēta seismogrāfā.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pēdējie mači tiks izspēlēti nākamnedēļ, bet ceturtdaļfināla izloze notiks 17.martā.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides “Real”, kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību “Atletico”. Šogad titula mačs 3.jūnijā notiks Kārdifā, Velsā.