Bartomeu negrasās atkāpties pēc 20 687 “Barcelona” biedru aicinājuma atlaist vadību

FC
FC "Barcelona" līdzjutēju protesti | Foto: EPA

Spānijas futbola granda “Barcelona” biedri pauduši neapmierinātību par kluba prezidenta Hosepa Bartomeu un valdes darbu.

20 000 kluba biedru parakstījuši petīciju par referenduma rīkošanu valdes atbrīvošanai, tomēr Bartomeu Katalonijas televīzijai paudis pārliecību, ka neviens no amata neatkāpsies.

Kluba biedru grupa ceturtdien iesniegusi petīciju ar 20 687 parakstiem, aicinot izsludināt referendumu par “Barcelona” valdes atlaišanu. Lai ierosinātu piespiedu referendumu, aktīvistiem bija jāsavāc 15% jeb 16 520 parakstu. Šobrīd tālākā notikumu attīstība kluba valdē nav skaidra, ņemot vērā Bartomeu izteikumus.

Tāpat medijos plaši izskan spekulācijas par parakstu vākšanas norisi un to reālo iespēju mainīt šī brīža valdes sastāvu. Izskanējušas arī vairākas versijas, ka Bartomeu tomēr plānojis atkāpties no kluba prezidenta amata.

“Savākto parakstu skaits esot pārsteidzis pat idejas virzītājus. Valde turpinās strādāt, lai izveidotu pēc iespējas konkurētspējīgāku komandu,” situāciju komentēja Bartomeu.

Referenduma datums nav noteikts, taču, ja savāktie paraksti būs oficiāli apstiprināti, referendumam vajadzētu notikt tuvāko nedēļu laikā.

Medija “Associated Press” žurnālists Džozefs Vilsons vēsta, ka Bartomeu un vadībai vajadzēja mainīties jau šī gada martā notikušajās valdes vēlēšanās. Tāpat daži kluba biedri uzskata, ka šobrīd ir īstais mirklis, kad valdei vajadzētu atkāpties – ņemot vērā “Barcelona” pēdējo mēnešu sniegumu.

Daudzi par galvenajiem iemesliem nosauc sezonu bez tituliem, neseno komandas sagrāvi, ar 2:8 piekāpjoties Minhenes “Bayern”, kā arī komandas zvaigznes Lionela Mesi mēģinājumu pamest Barselonu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par