Latviešu aizsargu pārstāvētajām komandām mainīgas sekmes KHL čempionātā

31/10/2017 19:01

Neskatoties uz spēlēšanu ar vien pieciem aizsargiem, latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” vienība otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ar rezultātu 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) savā laukumā sagrāva Ufas “Salavat Julajev”.

Spēles otrajā trešdaļā “Admiral” iemeta trīs vārtus, izceļoties Vladimiram Tkačovam, Dmitrijam Sajustovam un Naziram Gričibekovam, kas lika “Salavat Julajev” komandai veikt vārtsargu maiņu. Trešās trešdaļas sākuma daļā Vjačeslavs Soloduhins vienus vārtus viesiem atguva, tomēr turpinājumā “Sajustovs un Ivans Fiščenko 40 sekunžu laikā izcēlās vēl divas reizes, nodrošinot “Admiral” pārliecinošu uzvaru.

Bārtulis laukumā bija 26 minūtes un 28 sekundes, izceļoties ar vienu metienu pa vārtiem, trim bloķētiem raidījumiem un vienu spēka paņēmienu.

“Admiral” bija zaudējusi iepriekšējos divos mačos. Vienības kapteinis Bārtulis šosezon 25 spēlēs atzīmējies ar četrām rezultatīvām piespēlēm.

Pie uzvaras otrdien tika arī cita Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kas savā laukumā ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.

Abus vārtus mājinieki guva trešajā trešdaļā, kad pa reizei izcēlās Pāvels Vorobjovs un Brendons Defazio.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu raidījumu un veica vienu spēka paņēmienu, kā arī nopelnīja divas soda minūtes.

Pekinas vienībai izdevies pārtraukt četru zaudējumu sēriju.

Tikmēr zaudējumu rezultatīvā cīņā piedzīvojusi latviešu speciālista Arta Ābola trenētā Toljati “Lada” komanda, kas viesos ar 4:6 (1:2, 1:1, 2:3) piekāpās Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Jegors Milovzorovs, kamēr vienus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles pievienoja Ņikita Trjamkins. Savukārt “Lada” labā divus vārtus iemeta Georgijs Belousovs.

Savukārt latviešu aizsargs Kristaps Sotnieks turpina ārstēt savainojumu un šim mačam “Lada” komandas rindās nebija pieteikts.

“Avtomobilist” šis bija trešais panākums pēc kārtas.

Citā mačā negaidītu zaudējumu piedzīvoja Austrumu konferences līdere Kazaņas “Ak Bars”, kas ar 1:3 (1:0, 3:0, 0:0) izbraukumā piekāpās Habarovskas “Amur”. Šeit jau trešajā minūtē Kazaņas vienību vadībā izvirzīja Aleksandrs Svitovs, tomēr otrajā periodā “Amur” pamanījās iemest trīs vārtus, atzīmējoties Tomāšam Zahornam, Kirilam Raskazovam un Aleksandram Gorškovam.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 76 punktiem 28 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kas šosezon joprojām nav zaudējusi pamatlaikā. Savukārt pa 55 punktiem ir Maskavas CSKA un Helsinku “Jokerit” kontā.

Tikmēr Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 42 punktiem ir piektā. Septītajā pozīcijā ar 38 punktiem atrodas Maskavas “Dinamo” vienība, kur spēlē Mārtiņš Karsums, bet konferences un visas līgas pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi vien pie 14 punktiem 26 mačos.

Otrdien Rīgas “Dinamo” centīsies sagādāt sensāciju un izbraukumā viesosies pie SKA.

Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 56 punktiem 27 spēlēs joprojām ir Kazaņas “Ak Bars” vienība, kam ar 49 punktiem seko Omskas “Avangard”, Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un Astanas “Baris”.

Tikmēr “Kuņluņ Red Star” komanda ar 41 punktu ir astotā, kamēr “Admiral” ar 30 punktiem atrodas 12.pozīcijā, bet noslēdzošajā, 14.pozīcijā ar 23 punktiem ir “Lada”.