Bārtuļa pārstāvētā Ufa izslēgšanas spēlēs nonāk iedzinējos

07/03/2018 18:34
Oskars Bārtulis, Sportazinas.com

Latvijas aizsargs Oskars Bārtulis trešdien nopelnīja divas soda minūtes Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā, bet viņa pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” komanda viesos ar rezultātu 3:5 (0:1, 1:1, 2:3) zaudēja Omskas “Avangard” vienībai.

“Salavat Julajev” uzvarēja sērijas pirmajā mačā, tomēr tagad sērijā līdz četrām uzvarām jau nokļuvusi iedzinējos ar 1-2.

Rezultātu 13.minūtē atklāja mājinieku zviedru spēlētājs Jūhans Sundstrems, bet 35.minūtē kanādiešu uzbrucējs Tedijs Pērsels panāca 2:0. Pēc nieka 24 sekundēm Grigorijs Paņins atguva vienus vārtus “Salavat Julajev” komandai, tomēr trešajā trešdaļā “Avangard” vienībā precīzi bija arī zviedrs Jūhans Sundstrems, kurš izcēlās mazākumā, un Jevgēņijs Medvedevs, panākot 4:1.

Cīņas beigās gan “Salavat Julajev” vienībā vienus vārtus atguva soms Jonass Kempainens, bet priekšpēdējā minūtē, darbojoties ar sešiem laukuma spēlētājiem, zviedrs Līnuss Ūmarks arī samazināja deficītu līdz minimumam, tomēr pēdējā minūtē Dmitrijs Kugriševs ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Bārtulis šajā spēlē laukumā pavadīja 15 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, kā arī otrajā trešdaļā nopelnīja divas soda minūtes.

Bārtulis, kurš šo sezonu sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, šosezon KHL regulārajā čempionātā 42 spēlēs, no kurām desmit aizvadīja Ufas kluba kreklā, izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm.

Sērijas ceturtais mačs ceturtdien vēlreiz risināsies Omskā, bet pēc tam komandas atgriezīsies Ufā.

Kā vēstīts, Habarovskas “Amur” komanda trešdien svinēja pirmo uzvaru Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret spēcīgo “Ak Bars”. “Amur”, kas regulārajā čempionātā Austrumu konferencē ieņēma tikai astoto vietu, trešajā spēlē bija pārāka ar 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), sērijā līdz četrām uzvarām pietuvojoties līdz 1-2.

Maču gan veiksmīgāk sāka regulārajā čempionātā pirmo vietu Austrumu konferencē ieņēmusī “Ak Bars”, kuras rindās piektajā minūtē izcēlās Vladimirs Tkačovs. Otrajā trešdaļā “Amur” gan izvirzījās vadībā, kad pa vārtiem iemeta Vladislavs Ušeņins un Vjačeslavs Ļitovčenko.

Trešā perioda 39.sekundē Ļitovčenko panāca jau 3:1, bet dueļa noslēgumā “Ak Bars” izmisīgi centās atspēlēties un tika arī pie lielā vairākuma, kas gan palika neizmantots. Tā vietā ar pretuzbrukumu priekšpēdējā minūtē atbildēja “Amur” un guva vārtus, izceļoties Vjačeslavam Ušeņinam.

Rietumu konferencē trešdien sezona var noslēgties uzbrucējam Kasparam Daugaviņam un trenerim Pēterim Skudram, jo viņu pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 0-3 atrodas iedzinējos pret Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

Šajā sezonā KHL piedalījās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā sezonā, jo sacensībās vairs nestartēja Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīja pa 56 spēlēm, kas bija par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Kā zināms, Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā.