Bārtuļa “Salavat Julajev” sāk ar 10 vārtu spēli pret Omsku; Daugaviņam zaudējums

04/03/2018 20:14
Oskars Bārtulis, Sportazinas.com

Ar izslēgšanas turnīram netipiski augstu rezultivitāti noslēdzies Oskara Bārtuļa pārstāvētās Ufas “Salavat Julajev” vienības mačs ar Omskas “Avangard”, Ufā abām kopā gūstot 10 (!) vārtus.

Spēles noslēdzās 6:4 (3:0, 1:2, 2:2) par labu “Salavat Julajev”.

Ufas vienība jau pirmā perioda vidū sarīkoja šoku Omskai, no piektās līdz 12tajai minūtei gūstot trīs vārtus, precīziem esot Garejevam, Majorovam un Hartikainenam, pēc kā tika nomainīts čehu vārtsargs Furhs. Mājiniekiem vairākumā bija izdevība panākt pirmā perioda beigās pat 4:0, taču viesi spēja mazākumu izturēt.

Otrajā periodā jau “Avangard” pārsteidza – divi vārti ar 41 sekundes starpību, kad precīzi bija Kugriševs un Minejevs. Pāris minūtes pēc tam viesu ofensija apslāpa, jo Gaļimovs nopelnīja noraidījumu, savukārt jau 14 sekundes pēc tam Burdasovs viesiem pasniedza dāvanu, kad vairākumā nopelnīja divas minūtes. Tiesa, 17.perioda minūtē Ufa varēja atkal uzgavilēt – precīzs bija Umarks un 4:2.

Noslēdzošajā trešdaļā “Savalat Julajev” pamanījās savu pārsvaru zaudēt, kad divu minūšu laikā “Avangard” panāca 4:4. Tajā brīdī jau Ufa veica vārtsargu maiņu. Vēlāk, perioda vidū, mājinieki izmantoja vairākumu, panākot 5:4, pēc tam to dubultojot, atkal spēlējot vairākumā, kad otro reizi mačā precīzs bija Hartikainens. Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām “Salavat Jujalev” izvirzījās vadībā ar 1:0.

Bārtulis rezultatīvajā mačā ar punktiem neizcēlās, toties viņš laukumā pavadītajās 17 minūtēs bloķēja trīs pretinieku metienus. Latvietis spēlēja trešajā aizsargu pārī kopā ar Maksimu Gončarovu.

Tikmēr Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra, viesos ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv”. “Torpedo” sērijā līdz četrām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0-2, jo pirmajā mačā sestdien arī zaudēja ar 1:2.

Daugaviņš spēlēja 17 minūtes un 58 sekundes, kas bija ilgākais laiks starp “Torpedo” uzbrucējiem. Viņš reizi meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus, izpildīja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja divos no septiņiem iemetieniem un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības rādītāju -1.