Bārtulim uzvara pār Kuldas klubu, citiem latviešiem zaudējumi

23/10/2017 23:10
Oskars Bārtulis, sprotazinas.com

Divu Latvijas aizsargu pārstāvēto komandu duelī Oskara Bārtuļa Vladivostokas “Admiral” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē Šanhajā ar 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Ķīnas klubu Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kuras pieteikumā nebija Artūra Kuldas.

Abas komandas savā starpā spēkojās arī sestdien, kad arī pēcspēles metienu sērijā uzvarēja “Admiral”.

Pirmdienas mačā pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrā perioda trešajā minūtē “Kuņluņ Red Star” kanādiešu aizsargs Džese Bleikers atklāja cīņas rezultātu, savukārt viņa tautietis Vojteks Volskis astoņas minūtes vēlāk dubultoja mājinieku pārsvaru. Kad līdz perioda beigām bija palikušas divas minūtes, Kazahstānas aizsargs Viktors Aleksandrovs viesiem vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē Dmitrjs Sajustovs panāca izlīdzinājumu.

Atlikušajās 15 pamatlaika minūtēs un pagarinājumā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrota pēcspēles metienu sērijā. Tajā pārāki bija “Admiral” hokejisti, uzvaras “bullīti” realizējot Aleksandrovam. Zīmīgi, ka arī iepriekšējā mačā Aleksandrova precīzais “bullītis” bija uzvaru nesošais.

Bārtulis šajā mačā uz ledus pavadīja 30 minūtes un 41 sekundi, kas bija otrs lielākais laiks komandā aiz viņa pārinieka Džonatana Blūma. Šajā laikā Bārtulis četras reizes meta pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus metienus un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

“Admiral” kapteinis Bārtulis šosezon 23 spēlēs atzīmējies ar četrām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr zaudējumu pirmdien cieta latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra. “Torpedo” savā laukumā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Austrumu konferences vicelīderei Omskas “Avangard”, kas ceturtdien viesosies pie Rīgas “Dinamo”. Uzvaras vārtus trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva Iļja Mihejevs.

Daugaviņš šajā mačā uz ledus bija 19 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu, uzvarēja trīs no astoņiem iemetieniem un bloķēja vienu raidījumu.

Daugaviņš šosezon 24 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles.

Tāpat zaudējumu cieta Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” komanda, kas viesos ar 2:4 (0:0, 1:3, 1:1) atzina Bratislavas “Slovan” pārākumu.

Karsums trešo spēli pēc kārtas palika ārpus pieteikuma.

Tikmēr “armijnieku derbijā” Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA viesos ar 5:2 (0:0, 1:0, 4:2) pārspēja Maskavas CSKA. SKA rindās ar “hat-trick” izcēlās Iļja Kovaļčuks.

Savukārt Helsinku “Jokerit”, kurai nesen bija 15 uzvaru sērija, cietusi otro zaudējumu pēc kārtas. Somijas klubs savā laukumā ar 3:4 (1:3, 2:1, 0:0) zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 70 punktiem 26 mačos ir SKA, bet tai ar 50 punktiem 23 spēlēs seko Maskavas CSKA, kura otrā ir kā savas divīzijas līdere, jo Helsinku “Jokerit” komandai ir 51 punkts 21 spēlē.

Tikmēr ceturto vietu ar 40 punktiem ieņem “Torpedo”, kamēr Maskavas “Dinamo” ar 38 punktiem ir sestā. Konferences un visas līgas pēdējā vietā ir Latvijas vienība Rīgas “Dinamo”, kas tikusi vien pie 11 punktiem 24 mačos.

Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 49 punktiem 23 spēlēs joprojām ir Kazaņas “Ak Bars” vienība, kam ar 47 punktiem 25 mačos seko Omskas “Avangard”.

“Kuņluņ Red Star” ar 38 punktiem ir astotā, kamēr “Admiral” ar 27 punktiem atrodas 12.pozīcijā. Tikmēr Austrumu konferences pēdējā vietā starp 14 komandām ar 20 punktiem ir aizsarga Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati “Lada”, kur par galveno treneri strādā Latvijas speciālists Artis Ābols.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.