Bārtulis atnes uzvaru “Mogo/LSPA”, “Liepāja” sagrauj “Prizmu”

26/02/2022 16:11
Oskars Bārtulis

“Zemgale”/LLU sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) turnīra spēlē izcīnīja panākumu pār “Olimp”/”Venta 2002”, kamēr pie uzvarām tika arī “Liepāja” un “Mogo”/LSPA.

“Zemgale”/LLU viesu lomā ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja “Olimp”/”Venta 2002. Otrās trešdaļas pirmajā minūtē jelgavniekus vadībā izvirzīja Artūrs Ozoliņš, bet spēles 47.minūtē neizšķirtu panāca Miķelis Rēdlihs.

Mazāk kā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām viesu komandu vadībā izvirzīja Kristaps Roķis, taču “Olimp”/”Venta 2002, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, īsi pirms pēdējās minūtes sākuma panāca 2:2, ripu vārtos raidot Jurim Ziemiņam. Papildlaikā abām komandām bija iespējas gūt vārtus, taču bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija, lai noskaidrotu uzvarētāju.  Vienīgo precīzo pēcspēles metienu izpildīja Ozoliņš, izcīnot uzvaru “Zemgale”/LLU vienībai.

Citā spēlē “Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 7:1 (1:1, 5:0, 1:0) uzvarēja Rīgas “Prizmu”. Vienīgos vārtus “Prizmas” labā guva Edgars Lipsbergs, kurš ripu vārtos raidīja pēc Riharda Krastiņa un Kristera Bormaņa piespēlēm. Liepājnieku rindās divus vārtus guva Vasīlijs Narzjajevs, bet Dmitrijs Seļutins sakrāja četrus rezultativitātes punktus (1+3).

Savukārt “Mogo”/LSPA viesu lomā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) izcīnīja panākumu pār Hokeja skolu “Rīga”. Spēles devītajā minūtē viesu komandu vadībā izvirzīja Oskars Bārtulis, bet otrās trešdaļas ievadā 2:0 panāca Tomass Zeile. Otrā perioda turpinājumā četru minūšu laikā Hokeja skola “Rīga” panāca neizšķirtu, vārtus gūstot Aleksandram Biškinam un Rinaldam Mārtiņam Vutkevičam. Uzvaru nesošos vārtus “Mogo”/LSPA labā guva Bārtulis.

Pirmo vietu ar 57 punktiem 31 cīņā ieņem “Mogo”/LSPA komanda, kurai ar 41 punktu 30 mačos seko “Zemgale”/LLU. “Liepāja” ar 46 punktiem 31 duelī ir trešā, bet aiz tās ar 36 punktiem 29 cīņās ierindojas “Olimp”/”Venta 2002”. Piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi 19 punktus 30 spēlēs, sestajā vietā ar 11 punktiem 30 mačos atrodas “Dinaburga”, bet ar desmit punktiem 35 spēlēs pēdējo vietu ieņem Rīgas “Prizma”.

Pārceltās spēles un regulārais čempionāts tiks izspēlēts līdz 15.martam. OHL izslēgšanas spēļu turnīra, kas norisināsies līdz četrām uzvarām, pusfināli sāksies 18.martā.

Savukārt cīņa par OHL čempionāta kausu tiks uzsākta 3.aprīlī. Arī fināls notiks līdz četrām uzvarām. OHL “play-off” iekļūs turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām sezona būs noslēgusies. Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.