Bārtulis: Maiņa ar Krastenbergu un Batņu spēlēja jaudīgi, gribētos to pašu redzēt arī no pārējiem

27/05/2021 20:12
Oskars Batņa

2021. gada pasaules čempionāta ceturtajā spēlē Latvijas izlase ar 2:4 zaudēja ASV valstsvienībai. Mača laikā mājinieki pirmajā perioda divas reizes spēja atspēlēt vienu vārtu deficītu, savukārt otrajā trešdaļā ielaida divus bezatbildes vārtus un arī noslēdzošajās minūtēs neatrada veidu, kā apspēlēt Kelu Petersenu. Pēc spēles “Sportazinas.com” sazinājās ar latviešu aizsargu Oskaru Bārtuli, kurš šosezon palika ārpus valstsvienības pieteikuma. Pieredzējušais hokejists dalījās viedoklī par notikumiem laukumā.

Kur bija tā galvenā problēma, kāpēc šodien neizdevās uzvarēt?
Amerikāņiem bija labāks otrais periods, tas arī kļuva par šāda rezultāta iemeslu. Pirmajā trešdaļā mēs uzreiz atguvamies pēc zaudetiem vārtiem, kas bija pozitīvi, starta nogriezni aizvadījām ļoti solīdi. Nesaku, ka pēc tam sniegums nebija solīds, bet amerikāņi sāka spēlēt ātrāk un izmantot otrā perioda priekšrocības, kad Latvijai bija tālais soliņš. Viņi pāris reizes nomainīja spēlētājus, mūsējie bija noguruši, un tā tika ielaisti trešie vārti. Amerikāņi izmantoja savu iespēju.

Šķita, ka ASV hokejisti bija arī fiziski spēcīgāki
Viņi bija ātrāki, un arī maču uzsāka ātrāk. Bet mūsējie tāpat labi cīnījās un atbildēja. Pirmais periods tiešām bija smuks.

Cik stipri varēja ietekmēt divu dienu pauze?
Pēc manas pieredzes varu pateikt, ka perfektākais ir tad, kad ir viena diena [starp spēlēm]. Divas tas ir mazliet par daudz. Tajā pašā laikā atpūtu taču arī vajag. Vai divu dienu pauze ir zaudējuma galvenais iemesls? Es tā neteiktu, jāsaprot, ka pašlaik amerikāņi ir šīs grupas favorīti, viņiem ir spēcīgs sastāvs, komanda labi spēle un es neuzskatu, ka šis rezultāts ir kritisks. Latvija spēlēja labi, vienkārši pretinieks spēlēja labāk.

Kas jāuzlabo komandas spēlē, lai uzvarētu Norvēģiju?
Šodien ļoti metās acīs, ka labi izskatījās maiņa, kurā spēlē Renārs Krastenbergs [viņš guva Latvijas otros vārtus] un Oskars Batņa [izdarīja rezultatīvu piespēli]. Viņi spēlēja ātri un jaudīgi, gāja pretiniekiem virsū. Gribētos to pašu redzēt no citām maiņām, to pašu jaudu, to enerģiju. Ja to darīs visas pārējās maiņas, tad rezultāts būs pozitīvs.