Bārtulis nespēlē, “Salavat Julajev” izcīna uzvaru konferences pusfināla otrajā mačā

17/03/2018 16:49

Ufas “Salavat Julajev” komanda bez Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa Austrumu konferences pusfināla otrajā mačā savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Čeļabinskas “Traktor” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Latviešu aizsargs Bārtulis laukumā bijis tikai vienā no pēdējām sešām spēlēm.

Mača rezultātu jau 18.sekundē atklāja “Salavat Julajev” somu uzbrucējs Jonass Kempainens, bet otrajā periodā savulaik Rīgas “Dinamo” pārstāvējušais kanādietis Pols Šehura izlīdzināja rezultātu. Trešajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, viesiem precīzi metot 18 gadus vecajam Vitālijam Kravcovam, bet mājiniekiem izceļoties Aleksandram Loginovam.

Pamatlaikā uzvarētāja netika noskaidrota, līdz ar to bija jāaizvada papildlaiks, kura 14.minūtē Igors Markovs atnesa uzvaru mājiniekiem.

Kā vēstīts, sērijas pirmajā mačā Ufas komanda piektdien cieta zaudējumu ar 1:2.

Sērijas nākamie divi dueļi notiks otrdien un trešdien Čeļabinskā.

Bārtulis, kurš šo sezonu sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, šosezon KHL regulārajā čempionātā aizvadīja 42 spēlēs, no kurām desmit spēlēja Ufas kluba kreklā, un izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt izslēgšanas turnīrā viņš aizvadītajos četros mačos ir bez punktiem.

Austrumu konferences ceturtdaļfinālā “Salavat Julajev” spraigā cīņā ar 4-3 pārspēja Omskas “Avangard”.

Tikmēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā pagājušās sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempione Sanktpēterburgas SKA sestdien cieta zaudējumu Gagarina kausa izcīņas otrās kārtas otrajā mačā.

SKA Rietumu konferences pusfināla otrajā duelī savā laukumā ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 1-1, jo pirmajā mačā ar 4:0 uzvarēja SKA.

Austrumu konferences pusfinālā Kazaņas “Ak Bars” savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) pārspēja iepriekšējās sezonas vicečempioni Magņitogorskas “Metallurg”, sērijā panākot 1-1.

Šajā sezonā KHL piedalījās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā sezonā, jo sacensībās vairs nestartēja Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīja pa 56 spēlēm, kas bija par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Kā zināms, Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā.