Bārtulis: Skudra ar mani nav runājis

Oskars Bārtulis, sportazinas.com
Oskars Bārtulis | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas "Dinamo"

Jaunā hokeja sezona Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) jau iesākusies, tāpat tūliņ startēs arī vietējā “Optibet” hokeja līga (), savukārt vairākās Eiropas valstīs valda neskaidrība, kad varētu atsākties vietējie čempionāti.

Joprojām bez līguma ir aizsargs , kurš pagājušajā sezonā pārstāvēja Rīgas “Dinamo”, bet jauna vienošanās ar klubu nav notikusi.

Iepriekšējo sezonu Bārtulis noslēdz priekšlaicīgi rokas traumas dēļ.

“Neskatoties uz to, ka mums nebija reālu izredžu iekļūt “play-off”, ar komandas ārstiem apsvērām domu pabeigt sezonu “uz špricēm”, bet tobrīd arī tas nepalīdzēja. Kopumā savainojumu izdziedēju diezgan ātri. Jau martā sāku darboties. Slidoju jau labu laiku. Kā no maija sākām īrēt halli, tā vēl līdz šodienai ar vairākiem čaļiem slidojam. Esam nosaukuši to par “koronas ledu” (iesmejas). Ja netiktu atcelts pasaules čempionāts un tiktu sastāvā, tad noteikti būtu gatavs spēlēt,” iesāk Bārtulis.

Vasaras laikā Latvijas Hokeja federācija (LHF) rīkoja treniņus izlases kandidātiem.

“Viņi rīkoja treniņus, bet tas vairāk bija laikam jaunajiem spēlētājiem, veterāni paši savācās. Bija gan “sausie” treniņi [fiziskās sagatavotības – red.], kas notika Mežaparkā. Tos apmeklējām visi. Patīkami, ka bija tāda iniciatīva un iespēja satikt visus džekus un kopā padarboties. Tas deva pozitīvas emocijas šajā laikā,” norāda aizsargs.

Rīgas “Dinamo” jaunieceltais galvenais treneris Pēteris Skudra, kurš vienlaicīgi pilda arī ģenerālmenedžera funkcijas, vienā no pirmajām preses konferencēm izteicās, ka viņa plānos ietilpst aizvadīt pārrunas ar vairākiem pieredzējušiem pašmāju hokejistiem. Viens no pieminētajiem bija Mārtiņš Karsums, ar kuru gan neizdevās vienoties, kā arī Bārtulis.

Bārtulim gan bija īsa atbilde uz šo trenera izteicienu: “To viņš laikam visiem stāsta, bet runājis ar mani viņš nav. Varbūt nav mana telefona numura”.

Rīgas “Dinamo” sezonu uzsāks jau ceturtdien, 3. septembrī.

Vaicājām, vai nav bijuši reāli piedāvājumi no citu Eiropas valstu vadošajām līgām.

“Eiropas līgās ir daudz neskaidrību pandēmijas dēļ. Klubu finansiālā situācija ir pasliktinājusies, tāpat nav skaidrības, kad precīzi atsāksies vietējie čempionāti. Situācijas ir dažādas, tāpēc esmu nolēmis nogaidīt. Šobrīd trenēju arī sava kluba viena vecumu grupu, kurā spēlē mans dēls. Izvērtējot visus plusus un mīnusus, nezinot, kad un kur, kas atsāksies, kā arī iet un spēlēt uz finansiāli ne pārāk izdevīgiem nosacījumiem nevēlos,” sacīja Bārtulis, kurš sezonu iesāks Latvijas čempionātā HK “Mogo” sastāvā.

Viņš turpināja: “Nolēmu, ka sezonu iesākšu šeit. Tad arī tālāk vērošu kā viss attīstīsies. Jau pērn pirms sezonas trenējos Latvijā ar “Olimp” komandu, bet beigās palīdzēju viņiem treneru korpusā. “Mogo” mani viss apmierina. Ir labs un profesionāls treniņu process, būs arī spēles, kas nav mazsvarīgi, jo tas ir pats galvenais – uzturēt sevi spēļu formā. Vari trenēties cik gribi, bet ir nepieciešams režīms, lai turētu sevi tonusā. Bet, ja tā paskatāmies, tā grupiņa, kuri mēs esam bez līgumiem, šobrīd ir diezgan liela, tāpēc jāuztur sevi kaujas formā.”

“Mogo” pirmo spēli OHL čempionātā aizvadīs sestdien, 18:00, kad Piņķos tiksies ar pērnās sezonas čempioniem (tika piešķirta pirmā vieta, kad tika pārtraukts čempionāts pandēmijas dēļ) “Olimp”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par