“Bašakšehir”, “AS Roma” un “Basel” iekļūst Eiropas līgas astotdaļfinālā

27/02/2020 23:11

“Bašakšehir” futbolistiem ar 90 minūtēm savā laukumā ceturtdien nepietika Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Eiropas līgas sešpadsmitdaļfināla atbildes mačā, un astotdaļfiinālā viņi iekļuva pēc pagarinājuma beigās iesista 11 metru soda sitiena.

Turcijas klubs Stambulas “Bašakšehir” savā laukumā paveica nelielu brīnumu, pēc 1:3 zaudējuma viesos pret Lisabonas “Sporting” ar tādu pašu rezultātu noslēdzot pamatlaiku Stambulā un divu spēļu summā uzvarot pagarinājumā – 4:1 (2:0, 1:1).

Martins Škrtels mača 31.minūtē un Danijels Aleksičs 45.minūtē izlīdzināja rezultātu divu maču summā – 3:3, taču priekšroka viesos gūto vārtu ziņā bija jau stambuliešiem.

Lusiāno Vjeto 68.minūtē atkal priekšrocības deva viesiem, bet papildlaiks bija jāspēlē pēc Edina Viščas precīza raidījuma mača otrajā kompensācijas minūtē. Tieši viņš 119.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, kļūstot par šīs spēles un visas sērijas varoni, jo vienīgos vārtus izbraukumā arī guva tieši bosnietis.

Soda sitiens tika piešķirts par Vjeto pārkāpumu pret Žunioru Kaisaru.

Barselonas “Espnayol” pēc pirmajā mačā piedzītās sagrāves pret Anglijas komandu Vulverhemptonas “Wanderers” atbildes spēlē savā laukumā uzvarēja ar 3:2 (1:1).

Tomēr divu spēļu summā ar 6:3 pārāki bija Vulverhemptonas futbolisti.

Visus trīs vārtus mājinieku labā guva Jonatans Kaljeri, izceldamies 16., 57. un mača kompensācijas laika pirmajā minūtē. Otros vārtus viņš guva ar 11 metru soda sitienu. “Wanderers” rindās vārtus 22.minūtē guva Adama Traorē, bet 79.minūtē izcēlās Mets Dohertijs.

Ar 1:1 (1:1) Ģentē beidzās Beļģijas “Gent” un “AS Roma” spēle.

Divu spēļu summā ar 2:1 pārāki bija Itālijas futbolisti.

Džonatans Deivids 25.minūtē izvirzīja vadībā mājiniekus, izlīdzinot rezultātu divu spēļu summā, bet rezultātu četras minūtes vēlāk izlīdzināja Justins Kluiverts.

“Malmo” arī savā laukumā piekāpās “VfL Wolfsburg” – 0:3 (0:1) un divu spēļu summā zaudēja Vācijas klubam ar 1:5.

Viesu labā vārtus guva Josips Brekalo, Janiks Gerharts un Žoau Viktors.

Savā laukumā uzvaru divu spēļu summā nodrošināja Lincas LASK no Austrijas, kas ar 2:0 (1:0) pārspēja “AZ Alkmaar” un divu spēļu summā triumfēja ar 3:1.

Marko Ragucs vārtus guva 44.minūtē pēc 11 metru soda sitiena, bet 50.minūtē viņš izcēlās ar sitienu no spēles, nokārtojot dubli.

Filips Vīzingers 88.minūtē saņēma otro dzelteno kartīti un tika noraidīts no laukuma, taču viesiem bija atlicis pārāk maz laika, lai to izmantotu.

“Basel” arī savā laukumā ar 1:0 (1:0) pieveica Nikosijas APOEL, divu maču summā svinot panākumu ar 4:0.

Vārtus 38.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Fabians Frejs.

Leverkūzenes “Bayer 05” svinēja otru uzvaru pār Portugāles “Porto”, šoreiz ar ar 3:1 (1:0) izceļoties viesos un divu maču summā uzvarot ar 5:2.

Uzvarētāju labā vārtus guva Lukass Alario, Kerems Demirbajs un Kai Havercs, bet mača beigās vienus vārtus atguva Musa Marega.

Viskrāšņākā “uguņošana” vēlajās spēlēs notika Lisabonā. Pēc 1:2 zaudējuma viesos “Benfica” spēlēja ar 3:3 (2:1) ar Doņeckas “Šahtar”. Divu spēļu summā ar 5:4 pārāki bija Ukrainas futbolisti.

Mājiniekiem jau devītajā minūtē vārtus guva Pici, izvirzot “Benfica” vadībā divu spēļu summā. Trīs minūtes vēlāk Rubens Diašs raidīja bumbu savos vārtos, divu maču summā dodot pārsvaru “Sahtar” – 1:1. Viņa paša vārti 36.minūtē nozīmēja neizšķirtu divu spēļu summā – 2:1 Lisabonā.

Pagarinājums jāspēlē nebija. 47.minūtē Rafa Silva panāca 3:1, taču viesi atspēlējās ar Tarasa Stepaņenko “golu” 49.minūtē un Alana Patrika vārtiem 71.minūtē.

Tālāk tika arī “Riga” komandu kvalifikācijas “play-off” kārtā izslēgusī Dānijas čempione “Kobenhavn”, kas pēc 1:1 mājās ar Glāzgovas “Celtic” viesos svinēja uzvaru ar 3:1 (0:0), divu spēļu summā uzvarot ar 4:2.

Maikels Santoss 51.minūtē izvirzīja viesus vadībā, bet Odsons Eduārs 82.minūtē ar 11 metru soda sitienu panāca status quo divu maču summā. Mājinieku prieki nebija ilgi, jo 85.minūtē Peps Biels atkal izvirzīja vadībā Kopenhāgenas futbolistus, bet trīs minūtes vēlāk pārsvaru nostiprināja Dams Nduā.

Itālijas grands Milānas “Inter” pēc uzvaras viesos savā laukumā mačā bez skatītājiem ar 2:1 (0:0) apspēlēja Razgradas “Ludogorets” no Bulgārijas. Divu maču summā ar 4:1 pārāka bija “Inter”. Milāniešiem vārtus guva Kristiano Biragi un Romelu Lukaku, bet viesiem – Kols Oliveira-Souza.

Pārliecinoši astotdaļfinālu sasniedza arī Anglijas grands Mančestras “United” kas pēc 1:1 viesos savā laukumā ar 5:0 (3:0) sagrāva “Club Brugge”. Divu spēļu summā “United” uzvarēja ar 6:1.

Simons Deli mača 23.minūtē nopelnīja sarkano kartīti, atvieglojot mājinieku uzdevumu. Vārtus guva Brunu Fernandešs, kurš izmantoja 11 metru soda sitienu, Odions Igalo, Skots Maktominejs un divreiz Freds mača galotnē.

Spāņu komanda “Getafe” pēc 2:0 uzvaras mājās Amsterdamā spēlēja 1:2 (1:1) ar pērnās sezonas UEFA Čempionu līgas pusfinālisti Amsterdamas “Ajax”. Divu maču summā ar 3:2 pārāki bija spāņi. Haime Mata jau piektajā minūtē viesu pārsvaru vēl palielināja, bet mājinieki atbildēja ar Danilu “golu” piecas minūtes vēlāk un Matiasa Oliveras raidījumu savos vārtos.

Seviljā “Sevilla” pēc 1:1 viesos noturēja 0:0 neizšķirtu pret Klužas-Napokas CFR no Rumānijas 86 minūtes. 87.minūtē viesu labā vārtus guva Konstantīns Pauns-Aleksandru, taču tiesnesis norādīja, ka būs nepieciešama videotiesneša VAR palīdzība. Videotiesnesis fiksēja spēli ar roku un vārtu guvumu neieskaitīja. Par protestiem Mihajs Bordejanu saņēma otro dzelteno kartīti, kas pārvērtās sarkanajā, atstājot viesus mazākumā.

Šo maču tiesāja brigāde no Latvijas – Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs un Aleksandrs Golubevs.

Visilgāk uzvarētāju noskaidroja Londonā. Pēc 1:0 uzvaras viesos pirmajā spēlē pērnā gada fināliste Londonas “Arsenal” savā laukumā pret Pirejas “Olympiakos” no Grieķijas bezvārtu neizšķirtu noturēja 52 minūtes. Nākamajā minūtē neizšķirtu divu maču summā viesiem panāca senegālietis Paps Siss.

Pagarinājumā laimīgāki šķita Anglijas kluba futbolisti, 113.minūtē izceļoties Pjēram Emerikam Obamejangam, kurš panāca neizšķirtu spēlē (1:1) un uzvaru divu maču summā ar 2:1. Tomēr 120.minūtē viesu uzbrukumi “lielgabalnieku” vārtiem beidzās ar Jusefs El-Arabi “golu”. Tas deva 2:1 uzvaru Grieķijas klubam un 2:2 summā, kas divu viesos iesisto vārtu dēļ astotdaļfinālā iziet ļāva “Olympiakos”.

Pgaidām nav zināms, kad norisināsies pēdējā sešpadsmitdaļfināla atbildes spēle starp Austrijas komandu “Salzburg” un Vācijas vienību Frankfurtes pie Mainas “Eintracht”. Ceturtdien spēle Austrijā nenotika tuvojošās vētras dēļ, kuras laikā tika solītas vēja brāzmas līdz 120 kilometriem stundā.

Pirmajā mačā “Eintracht” savā laukumā uzvarēja ar 4:1.

Vienīgajā trešdienas spēlē Portugāles “Braga” savā laukumā zaudēja Glāzgovas “Rangers” no Skotijas ar 0:1 (0:0). Divu spēļu summā ar 4:2 pārāki bija Skotijas futbolisti.

Vienīgos vārtus mača 61.minūtē guva Raiens Kents.

UEFA Eiropas līgas 1/16 finālā iekļuva 32 komandas – 12 uzvarētājas no grupu turnīra, vēl 12 otrās vietas ieguvējas un astoņi trešo vietu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā izcīnījušie klubi.

Jau piektdien tiks izlozēti astotdaļfināla pāri.

Finālmačs 27.maijā tiks aizvadīts Gdaņskas stadionā.

Pērn par turnīra uzvarētāju kļuva Londonas “Chelsea”, kas finālā ar 4:1 uzvarēja citu šīs pilsētas komandu “Arsenal”.