“Basel” atspēlējas un iekļūst nākamajā kārtā, tālāk soļo arī “Celtic”

31/07/2019 09:34

Uzvaras UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas otrajā kārtā izcīnījušas Glāzgovas “Celtic” un “Basel” komandas, tāpat arī vairāki citi klubi.

Titulētākais Skotijas klubs “Celtic” otrdien ar 2:0 pielika punktu duelim ar Igaunijas čempioniem Nemmes “Kalju”, kuri divu spēļu summā piekāpās ar graujošu 0:7.

Zīmīgi, ka kopš pirmās kārtas mačiem, “Celtic” rindās aizvadītajā spēlē piedalījās seši spēlētāji, kuri iepriekš pie spēles laika nebija tikuši. Šāds solis gan bija pamatots, jo pirmajā spēlē tika izcīnīta graujoša uzvara ar 5:0.

“Priecājos, ka izdevās uzvarēt ar tik lielisku rezultātu. Tāpat esmu gandarīts, ka izdevās dažiem spēlētājiem iedot iespēju laukumā,” pēc uzvaras teica “Celtic” treneris Nīls Lenons.

Trešajā kārtā “Celtic” būs jātiekas ar Klužas-Napokas vienību CFR no Rumānijas. CFR divu spēļu summā ar 3:2 pārspēja zināmo Izraēlas komandu Telavivas “Maccabi”. Duelis starp abām vienībām paredzēts nākamnedēļ, bet uzvarējušajai komandai, tāpat kā pārējām, būs jāpārvar vēl viena kārta, lai iekļūtu pamatturnīrā.

Tikmēr Eindhovenas PSV izlaida uzvaru no rokām, jo pirms otrās spēles ar “Basel” viņi bija vadībā ar 3:2, tomēr piedzīvoja zaudējumu ar 1:2. Lai arī divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts, pretinieki tika tālāk, jo viesos spēja gūt vairāk vārtus.

“Basel” rezultātu atklāja jau astotajā minūtē, tikmēr 23 minūtes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts, bet jau 68.minūtē spēles likteni izšķīra Rikijs van Volfvinkels. Zīmīgi, ka PSV komanda pa pretinieku vārtiem izdarīja 16 sitienus, kamēr “Basel” atbildēja vienīgi ar astoņiem.

Trešajā kārtā “Basel” spēlēs ar kaimiņiem no Austrijas. Viņu pretinieki Lincas “Lask” no otrās kārtas bija brīvi. Tāpat šajā kārtā nebija jāspēlē Grieķijas klubam Saloniku PAOK un Nīderlandes vienībai Amsterdamas “Ajax”.

Savukārt Īrijas čempionvienība “Dundalk”, kas jau pirmajā kārtā izslēdza Latvijas čempioni “Riga”, pirmajā spēlē spēkojās neizšķirti 1:1 pret Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas. Šī pāra uzvarētāja nākamajā kārtā tiksies ar Kipras titulētāko vienību Nikosijas APOEL.

Tāpat trešajā kārtā paredzēti dueļi starp Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo” un Beļģijas “Club Brugge”, Krievijas vienību “Krasnodar” un Portugāles “Porto”, Zagrebas “Dinamo” no Horvātijas un Budapeštas “Ferencvaros” no Ungārijas. Vēl trešajā kārtā spēkosies arī Stambulas “Basaksehir” un Pirejas “Olympiakos” no Grieķijas.

Trešās kārtas mači tiks aizvadīti 6. un 7.augustā, bet atbildes spēles paredzētas 13.augustā. Vairāki no šiem klubiem jau iepriekš spēlējuši UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā, kas šogad sāksies 17. un 18.spetembrī.