Basketbola izlase sīvā cīņā uzvar Somiju

29/07/2017 22:06

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien Tamperē savā pirmajā oficiālajā pārbaudes spēlē ar 85:81 (24:16, 16:13, 19:26, 26:26) uzvarēja mājinieci Somiju.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākie ar 16 punktiem bija Aigars Šķēle un Žanis Peiners, bet 12 punktus pievienoja Ojārs Siliņš.

Šī mača rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Šķēle, turklāt neilgi pēc tam trīspunktnieku iemeta pieredzējušais Kristaps Janičenoks. Spēles turpinājumā Latvijas valstsvienība turējās pāris punktu vadībā, bet pirmā ceturkšņa beigās izdevās veikt nelielu izrāvienu un pārtraukumā doties ar astoņu punktu vadību (24:16).

Arī pirmā puslaika turpinājumā Latvijas valstsvienībai piederēja neliela iniciatīva, kas pēc Rolanda Šmita diviem punktiem ļāva izvirzīties vadībā ar 31:18. Turpmākajās minūtēs viesi no Latvijas turējās aptuveni desmit punktu vadībā, bet pirmo puslaiku noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (40:29).

Trešajā ceturtdaļā Somija gan atjaunoja intrigu par uzvaru šajā mačā, jo tās beigās pēc neliela izrāviena Latvijas pārsvars bija tikai četri punkti (59:55). Tiesa, noslēdzošo ceturksni Latvijas izlase sāka ar Artūra Ausēja trīspunktnieku un Mārtiņa Meiera divpunktnieku, kas atkal ļāva iegūt solīdu pārsvaru.

Pēdējā minūtē somi gan centās atjaunot intrigu, 13 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvojoties līdz 78:82. Pēc tam vienu soda metienu iemeta Siliņš, bet atbildes uzbrukumā mājinieki realizēja divus punktus ar sodu, panākot vairs tikai 81:83. Tobrīd līdz mača beigām bija atlikušas četras sekundes un noteikumi tika pārkāpti pret Janičenoku. Pieredzējušais basketbolists iemeta abus soda metienus, bet pēc tam somiem neko vairs neizdevās paveikt.

Iepriekš jau ziņojām, ka Latvijas izlase piektdien Tamperē aiz slēgtām durvīm treniņspēlē uzvarēja Somijas valstsvienību. Piektdien komandas treniņa režīmā nospēlēja četras ceturtdaļas, katru sākot no rezultāta 0:0. Pirmajā Latvijas komanda piekāpās ar 19:20, bet trīs pārējās uzvarēja ar rezultātiem 18:12, 26:20 un 24:15. Kopā skaitot, latvieši bija pārāki ar 87:67.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākie bija Rolands Šmits un Mārtiņš Meiers, kuri iemeta pa 16 punktiem.

Pirmajā mačā laukumā nebija Kristapa Janičenoka, kuram šī ir pēdējā vasara Latvijas izlasē.

No 14 basketbolistiem, kuri piedalījās treniņos Rīgā un Ventspilī, uz Somiju nedevās komandas kapteinis Jānis Blūms, kurš otrdien treniņā sastiepis muguru, un lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš līdz 7.augustam būs aizņemts iepriekš plānotajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) delegācijas vizītē Āfrikā. Kā vēstīts, treniņā gūtas sejas traumas dēļ Latvijas valstsvienības treniņometnē dalību noslēdzis centra spēlētājs Klāvs Čavars.

Tikmēr pretiniekiem šajās pārbaudes spēlēs nepalīdzēja somu zināmākie basketbolisti Spānijas granda Barselonas “Lassa” aizsargs Peteri Koponens un NBA ar septīto numuru draftētais uzbrucējs Lauri Markanens, kura spēles stils tiek salīdzināts ar Porziņģi.

Latvijas izlases kandidāti trešdien noslēdza pirmo treniņu ciklu, kas Rīgā un Ventspilī ilga deviņas dienas.

Plānots, ka pēc atgriešanās no Somijas komandai pievienosies Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma, bet augusta sākumā izlasi gatavojas papildināt arī Dāvis Bertāns.

Pirmo pārbaudes maču savā laukumā Latvijas izlase aizvadīs 11.augustā jeb nepilnu mēnesi pēc treniņnometnes sākuma, tiekoties ar Poliju.

Tikmēr 18.-20.augustā pārbaudes turnīrs jau būs Rīgā, kurā piedalīsies Latvija, Lietuva un Rumānija, savā starpā aizvadot viena apļa sacensības. Tas nozīmē, ka sagatavošanās cikla ietvaros Latvija ar lietuviešiem varētu tikties pat divas reizes.

Savukārt pārbaudes spēļu ciklu Latvija noslēgs 24. un 25.augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

No katras grupas izslēgšanas turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, un “play-off” cīņas no astotdaļfināla fāzes risināsies Stambulā.