Basketbola izlases tuvākie kandidāti treniņspēlē uzvar Somijas jaunos talantus

12/06/2024 20:56
Nokopēts
Kristaps Ķilps

“Nākamās paaudzes” komanda ar Latvijas basketbola izlases nākamo gadu tuvākajām rezervēm sastāvā trešdien treniņspēlē ar rezultātu 67:59 pārspēja Somijas jauno talantu vienību “Susijengi Rising Stars”.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 19 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Kristaps Ķilps, bet 17 punktus un septiņas bumbas zem groziem pievienoja Dāvids Vīksne. Somu komandai Miro Litls guva 23 punktus un izcīnīja 11 bumbas. Ceturtdien komandas tiksies vēlreiz.

Jau otro gadu līdztekus Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sagatavošanās procesam tiek organizēts darbs ar Latvijas basketbolistiem, kuri pārauguši jaunatnes izlašu vecumu, bet vēl nav iesaistīti regulārā galvenās komandas darbā.

No 3. līdz 14.jūnijam Rīgā notiek “Nākamās paaudzes” treniņnometne, uz kuru ir uzaicināti 15 basketbolisti no sešām Latvijas komandām, Austrijas un Spānijas klubiem, kā arī ASV augstskolām. Darbs tiks noslēgts ar divām treniņspēlēm ar Somijas otro izlasi. Otro gadu šajā programmā piedalās Toms Skuja, Rodrigo Būmeisters un Dāvids Vīksne.

Pērn komanda “Latvijas Misija 2025” miniturnīrā Helsinkos zaudēja Somijas jauno talantu komandai “Susijengi Rising Stars” (66:79) un pārspēja Igaunijas vienību (69:52).

Komandu treniņos un spēlēs vada galvenais treneris Roberts Štelmahers, kuram palīdz treneri Česlavs Mateikovičs un Ernests Kalve, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins.

“Nākamās paaudzes” dalībnieku saraksts:

Toms Skuja, Dāvids Vīksne ( abi – “Rīgas Zeļļi”), Markuss Kudrjavcevs (Dornbirnas “Lions”, Austrija), Rodrigo Būmeisters (“VEF Rīga”), Ojārs Bērziņš, Kristaps Ķilps, Henriks Bajārs (visi – “Liepāja”), Dāvis Matīss Žilde (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”VEF Rīga”), Nils Baumeisters (“Salemas Universitāte, NCAA), Freds Bagatskis (“Lemoina koledža”, NCAA), Rihards Aleksandrovs (“Latvijas Universitāte”), Rihards Vāveris (“Vašingtonas Štata Universitāte”, NCAA), Kristians Feierbergs (“Meinas Universitāte, NCAA), Rodijs Mačoha (“Fuenlabrada”, Spānija), Edvards Mežulis (“Ventspils”).

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām