Basketbola superzvaigzne spēlēšanu pie Zvirgzdiņa nosauc par briesmīgāko pieredzi karjerā

Ainars Zvirgzdiņš, sportazinas.com
Ainars Zvirgzdiņš | Foto: basket.lv

Sieviešu basketbola superzvaigznes Diāna Taurasi un Sjū Bērda ar ļoti sliktām atmiņām atcerējušās laikus, kad abas spēlēja Krievijā pie latviešu treneriem Armanda Krauliņa un Ainara Zvirgzdiņa.

37 gadus vecā Taurasi un 39 gadus vecā Bērda savulaik uzspēlējušas Maskavas “Dynamo” komandā Krievijā. Taurasi vienību pārstāvēja no 2005. līdz 2006. gadam, bet Bērda tajā uzspēlēja nedaudz ilgāk jeb no 2004. līdz 2006. gadam.

“Sākumā domāju – ko? Krievija?” podkāstā “30 For 30” došanos pāri okeānam komentēja Bērda. “Taču tad uzzināju, ka saņemšu 200 tūkstošus dolāru četros piecos mēnešos un sapratu, ka tas ir tā vērts.”

Krauliņš bija “Dynamo” galvenais treneris dažus mēnešus, bet 2005. gada vasarā viņš klubu pameta. Viņa vietā vēlāk pie vienības stūres stājās Zvirgzdiņš.

“Pievienojoties komandai, treneris vispār nerunāja angļu valodā,” spēlēšanu pie Krauliņa komentēja Bērda. “Man visu laiku blakus bija tulks, bet ikdienā Krievijā nebija, ko darīt – gandrīz visu savu laiku pavadīju viesnīcā, sazvanoties ar saviem draugiem, kuri bija pilnīgi citā laika zonā. Pēc divām sezonām sapratu, ka pietiks.”

Bērda sākumā uz Krieviju aizbrauca viena, bet pēc tam viņai pievienojās arī Taurasi. “Zināju, ka man ir neliela drošība, jo komandā bija Sjū un apzinājos, ka galvenais būs koncentrēties basketbolam,” izteicās Taurasi. “Nenobijos arī no tā, ka visu sezonu Maskavā ir sniegs, bet basketbola ziņā tā bija briesmīgākā pieredze manā dzīvē. “Dynamo” treniņu halle bija šausmīga, un spēles stils bija nesaprotams, turklāt treneris ienīda mani un es viņu. Tā bija katastrofa.”

“Treneri vienkārši saucu par “ānusu”, jo viņa vārds bija Ainārs vai kaut kas tamlīdzīgs,” smejoties komentēja Taurasi, kura meklēja vārdu lingvistiskās līdzības. “Mēs viņu tā saucām katru dienu, bet viņš visu laiku kliedza, ka esam briesmīgas spēlētājas.”

“Likās, ka viņš ir itālis, bet patiesībā – latvietis,” komentēja Bērda. “Kad sezona beidzās, teicu pie sevis – vairs nekad nespēlēšu Krievijā.” Tas gan nepiepildījās, jo Bērda pēc tam ilgus gadus vēl spēlēja Krievijā – Maskavas reģiona “Spartak” vienībā no 2006. līdz 2011. gadam, kā arī pēc tam līdz 2014. gadam Jekaterinburgas UGMK klubā.”

Taurasi ir trīskārtēja Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempione, divkārtēja finālsērijas vērtīgākā spēlētāja un vienreiz tikusi atzīta par regulārās sezonas MVP. Viņa arī deviņas reizes piedalījusies WNBA Zvaigžņu spēlē. Taurasi ir arī seškārtēja FIBA Eirolīgas čempione, kā arī četrkārtēja olimpisko spēļu čempione ar ASV izlasi.

Tikmēr Bērda ir trīskārtēja WNBA čempione, 11 reizes piedalījusies līgas Zvaigžņu spēlē, pieckārtēja Eirolīgas uzvarētāja un arī četrkārtēja olimpisko spēļu čempione. Bērdai ir arī četras uzvaras pasaules čempionātos, bet Taurasi triumfējusi trīsreiz.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par