Baško noslēdz karjeru un strādās LBS

Gunta Baško, Sportazinas.com
Gunta Baško | Foto: basket.lv

Ilggadējā Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētāja un kapteine nolēmusi noslēgts 23 gadus ilgo profesionālās basketbolistes gaitas un pieņēmusi izaicinājumu kļūt par Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības ģenerālmenedžeri, vēsta Latvijas Basketbola savienība ().

“Es saku paldies par iespēju būt blakus labākajiem, mācīties un nepārtraukti pilnveidot sevi kā sportisti un personību. Īpašs paldies maniem tuvākajiem par neizsīkstošu mīlestību un atbalstu,” citēta Baško.

“Lēmums beigt spēlētājas karjeru bija rūpīgi pārdomāts visas sezonas garumā. Par sevi lika manīt savainojumi, kā arī vēlos vairāk laika pavadīt ar saviem mīļajiem. Dzīvē sākas cits posms ar jauniem izaicinājumiem. Iespēja palīdzēt valstsvienībai jaunā statusā man ir liels izaicinājums un pagodinājums, un ceru, ka mana līdzšinējā pieredze un devums Latvijas basketbolam būs noderīgs mūsu komandai arī turpmāk.

Basketbols, jo īpaši spēlēšana valstsvienībā, ir kļuvis par daļu no manas sirds un dvēseles. Šajā ziņā nekas nemainīsies un arī turpmāk atbalstīšu sieviešu basketbolu un izlases komandu.

Jaunajā amatā par savu pirmo uzdevumu uzskatu izveidot labu komunikāciju un sadarbību ar spēlētājām, treneriem, atbalstītājiem, mediju pārstāvjiem un līdzjutējiem. Mūs visus vieno mīlestība uz basketbolu un lieli mērķi, tāpēc kopīga valoda būs divtik svarīga!

Eiropas čempionāts Rīgā 2009. gadā bijis viens no spilgtākajiem notikumiem manā spēlētājas karjerā ar lielisko gaisotni un spilgtajām emocijām. Priecājos, ka kopā ar meitenēm varēšu izbaudīt šo sajūtu vēlreiz šā gada vasarā, lai gan neatradīšos laukumā sporta formā.

Novēlu meitenēm un visai Latvijas komandai veiksmīgu startu un iespēju vēlreiz nokļūt Olimpiskajās spēlēs! Lai Dievs svētī Latviju!”

“Augsta sportiskā meistarība, neizsīkstošs cīņasspars un profesionāla attieksme pret sevi un basketbolu – Gunta Baško ilgus gadus bijusi sieviešu basketbola valstsvienības līdere, piedalīties visu labāko rezultātu sasniegšanā. Viņas sportiskā mērķtiecība ir paraugs jaunajām basketbolistēm un esmu pārliecināts, ka arī pēc profesionālās sportistes karjeras beigām Gunta dos jūtamu ieguldījumu Latvijas basketbola saimniecības attīstībā. Jau sākot ar 2019. gada Eiropas čempionātu, kurā Guntas pieredze un autoritāte Latvijas valstsvienībai palīdzēs cīņā par augstām vietām un ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru,” tā LBS prezidents Valdis Voins.

Baško debiju valstsvienībā piedzīvoja 1996. gada 1. maijā. Viņa Pārstāvējusi Latviju 2008. gada olimpiskajās spēlēs, 2018. gada Pasaules kausa izcīņā, kā arī 1999., 2005., 2007., 2009., 2011., 2015. un 2017. gada Eiropas čempionātos. Aizvadījusi 194 spēles (absolūts Latvijas rekords!) un guvusi 1793 punktus.

Paredzams, ka pēdējo 195. spēli valstsvienībā Gunta aizvadīs 7. jūnijā “Arēnā Rīga”, izejot laukumā mačā ar Turcijas izlasi.

*Informāciju sagatavoja LBS.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par