Batņam otrais lieliskais vakars pēc kārtas Somijā, Ābolam graujoša uzvara pret Rubīnu

06/01/2024 20:41
Oskars Batņa

Ar otro teicamo spēli divu dienu laikā Somijas hokeja līgā (“Liiga“) izcēlies Latvijas izlases uzbrucējs Oskars Batņa. Viņa pārstāvētā Mikeli “Jukurit” vienība gan piedzīvoja zaudējumu papildlaikā ar 3:4 pret Helsinku “IFK”.

Līdzīgi kā vakar, arī šoreiz Batņa tika pie vārtu guvuma un rezultatīvas piespēles. Uzbrucējs vispirms pirmā perioda devītajā minūtē ar precīzu metienu no iemetienu apļa atklāja spēles rezultātu, bet pēcāk deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām viņš piedalījās vārtu guvumā, kas ļāva “Jukurit” izraut papildlaiku un tikt vismaz pie punkta.

Batņas gūtie vārti

Mačā kopumā Batņa laukumā pavadīja 18 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja sešos no 14 iemetieniem, taču spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Batņa šosezon 36 spēlēs sakrājis 19 (11+8) punktus.

Citā mačā Mika Tumānova pārstāvētā Jiveskiles JYP ar 1:2 piekāpās Tamperes “Ilves”. Tumānovs spēlei tika pieteikts kā septītais aizsargs, taču laukumā neizgāja.

“Lokomotīve” atkal tiek iedarbināta – Batņam teicams mačs Somijā

Zviedrija

Divu latviešu duelī Zviedrijas līgā (SHL) panākumu svinēja Rodrigo Ābols. Viņa pārstāvētā Engelholmas “Rogle” ar 5:1 sagrāva Ērnšeldsvīkas “MoDo” ar Kristiānu Rubīnu ierindā.

Ābols jau septīto spēli pēc kārtas palika bez rezultativitātes punktiem. Šoreiz viņš nospēlētās 17 minūtēs un trīs sekundēs izcēlās ar 13 uzvarētiem iemetieniem 24 mēģinājumos, diviem spēka paņēmieniem un pozitīvu lietderību +1. Tikmēr Rubīnam 18 minūtēs un 45 sekundēs viens spēka paņēmiens un negatīvs +/- rādītājs -1.

Panākums arī Mārtiņam Dzierkalam – “Skelleftea” ar 2:1 pieveica Vekšes “Lakers”. Latviešu uzbrucējam gan mazs spēles laiks (6:46) un nevienā citā statistikas ailē viņš neatzīmējās.