Baumanis apstājas pusfinālā ASV posmā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis | Foto: FIA

Latviešu pilots no STARD komandas svētdien apstājās pusfinālā ASV notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā desmitajā posmā prestižākajā “SuperCar” klasē.

Jau ziņots, ka Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā ieņēma 11.pozīciju, bet otrajā nokrita par divām vietām uz 13.pozīciju. Pēc tam trešajā kvalifikācijas mēģinājumā viņš jau rādīja labāku sniegumu, ieņemot septīto pozīciju, bet ceturtajā Baumanis bija devītais. Kvalifikācijas summā viņam tas deva 11.vietu un dalību pusfinālā, kurā iekļuva 12 labākie piloti.

Pusfinālā Baumanis piedalījās pirmajā braucienā, kur viņš palika piektajā vietā sešu braucēju konkurencē. Pusfinālā iekļuva trīs labākie no katra pusfināla brauciena, tādēļ latvietim šoreiz neizdevās otro reizi šosezon aizsniegties līdz finālam.

Viņš pusfinālā sacentās ar pašreizējo pasaules čempionu Jūhanu Kristofešsonu no Zviedrijas, viņa tautiešiem Timiju un Kevinu Hanseniem, norvēģi Peteru Sūlbergu, kā arī francūzi Gorlēnu Šišerī. Finālā iekļuva Kristofešsons, Sūlbergs un T.Hansens, bet tajā uzvaras laurus plūca Kristofešsons.

Jānis Baumanis no STARD komandas startē pasaules čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē. Tikmēr Reinis Nitišs, kurš pārstāv “Set Promotion” vienību, šosezon kļuvis par uzvarētāju Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē, savukārt Artis Baumanis un Arnis Odiņš brauc Eiropas čempionāta “Super1600” klasē. ASV sacensības risinās gan tikai starp prestižākās “SuperCar” klases braucējiem.

J.Baumanis pēc desmit etapiem ar 79 punktiem kopvērtējumā ir devītais, pakāpjoties par vienu vietu, kamēr pārliecinošs līderis ar 281 punktu ir Kristofešsons, kuram ar 204 punktiem seko viņa tautietis Matīass Ēkstrems, bet trešais ar 202 punktiem ir Sūlbergs.

Iepriekšējais posms jau trešo gadu pēc kārtas notika Latvijā. Šajā etapā Nitišs savu skatītāju priekšā kļuva par Eiropas čempionu, bet Baumanis nesasniedza pusfinālu. Šosezon Baumanis vienu reizi ir spējis iekļūt arī posma finālā.

Pēc sacensībām ASV vēl būs noslēdzošie divi etapi Vācijā un Dienvidāfrikas Republikā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par