Baumanis: Nākamsezon pasaules čempionātā nebūs tāda nevienlīdzība kā iepriekš

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis | Foto: "Blue shock race"

Latviešu vadošais rallijkrosa pilots portālam “Go4Speed” izteicies, ka viņa pārstāvētajai vienībai STARD gaidāmajā sezonā palīdzīgu roku sniegs automašīnu ražotājs “Ford”.

Jau ziņots, ka aizvadītajā pasaules rallijkrosa čempionātā prestižākajā “Supercar” klasē Baumanis ierindojās devītajā vietā un bija visaugstāk starp komandām, kurām nav kāda vadošā rūpnīcas ražotāja atbalsta.

“Mums šogad ir atnācis palīgā gan “Ford”, gan “Ford Peformance”. Mums nav pilns rūpnīcas atbalsts, bet ir palīdzība inženierijas un tehniskajās lietās, kas ļoti atvieglo dzīvi. Varbūt ne tieši man, bet inženieriem,” komentēja Baumanis.

“”Ford” nolēma atgriezties tāpēc, ka viņiem interesē elektriskais RX čempionāts,” turpināja latvieis. “Viņi grib būt iekšā tajā rallijkrosa virtuvē, saprast, kā viss strādā, kā arī iegūt datus. Prieks, ka ar šo lēmumu viņi ar vienu roku palīdz arī mums.”

Baumaņa nākamās sezonas spēkrats, iespējams, būs jaudīgākais ar kādu viņš savā karjerā ir braucis. “Tā gribētos cerēt un teikt. Kāds šis auto būs dzīvē, sacenšoties trasē ar pagājušā gada “Audi” un “Peugeot” rūpnīcas automašīnām, kā arī pārējām uzlabotām mašīnām, rādīs laiks. Šobrīd kaut ko grūti prognozēt.”

Baumaņa mērķis gaidāmajai sezonai ir katru posmu tikt vismaz pusfinālā. “Primārais mērķis būs visos posmos iebraukt labāko divpadsmitniekā, bet, kas pēc tam notiks tālāk, par to grūti spriest. Skaidrs, ka cīņa jebkurā gadījumā būs smaga un neprognozējama. Šobrīd tiešām man nav ne mazākas jausmas, kā šis čempionāts attīstīsies. Bet būs interesanti, to es varu apsolīt,” atzina sportists.

Jau ziņots, ka pēc aizvadītās sezonas sacensības pameta vairākas vadošās rūpnīcas komandas un piloti. Šosezon vairs nestartēs tādi ražotāji kā “Volkswagen”, “Peugeot”, “Ford” un “Audi”, bet no braucējiem nepiedalīsies pārliecinošais čempions Johans Kristofersons, vicečempions Matiass Ekstroms, Sebastjans Lēbs un Peters Solbergs.

“Šobrīd grūti prognozēt, cik un kurš būs spēcīgs, bet uzskatu, ka pretendentu uz uzvarām katrā posmā būs daudz. Konkurence būs milzīga un cīņas būs interesantas. Protams, ja kāds nebūs pēkšņi uzbūvējis tādu otru “Volswagen”, kādu redzējām pagājušajā gadā, tad brīnumiem nevajadzētu būt un čempionātam jābūt ārkārtīgi interesantam un neprognozējamam. Tagad viss būs daudz interesantāk, un konkurence starp braucējiem un komandām būs sīvāka. Nebūs vairs tāda nevienlīdzība kā iepriekš. Ja mēs raugāmies no čempionāta viedokļa, tad tas ir ļoti pozitīvi, jo tagad, manuprāt, uzvarēt varēs gandrīz jebkurš,” pauda latvietis.

Jaunajā sezonā tiks aizvadīti desmit, nevis 12 posmi, kā iepriekš, bet sezona sāksies 5. aprīlī Abū Dabi. Pēc tam sekos posmi Spānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Kanādā, Francijā, Latvijā un Dienvidāfrikā.

Latvijas posms Biķernieku trasē risināsies 14. septembrī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par