Baumanis pirmo reizi šosezon neiekļūst pasaules rallijkrosa čempionāta posma finālā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis | Foto: www.facebook.com/janisbaumanisrx/

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis no STARD komandas svētdien slavenajā Silverstounas trasē nesasniedza pasaules čempionāta ceturtā posma finālu.

Pusfinālā pēc starta viņam pirmajos līkumos izdevās pakāpties uz otro vietu, kas finišā dotu vietu finālā. Tiesa, Joni Vīmana avārijas dēļ tika izkārti sarkanie karogi, kā reuzultātā pusfināls bija jāatsāk.

Ar otro piegājienu Baumanim neizdevās izlauzties startā un viņš uzreiz devās “Džokera” aplī. Savā pusfinālā latvietis finišēja ceturtais, ar ko nebija gana fināla sasniegšanai. Latvijas pilots pirmo reizi sezonā palika ārpus labāko sešinieka.

Finālā uzvaru svinēja zviedrs Timijs Hansens, otrais bija norvēģis Andrēass Bakerūds, bet trešo vietu izcīnīja zviedrs Antons Marklunds.

“Varētu teikt, ka 40% no pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas ir noslēgušies, atlikuši vēl 60% jeb seši posmi. Pusfināla pirmais starts bija lielisks, aptuveni ko tādu biju iedomājies, ka tā varētu notikt. Gāju pēc visa kā varēju un varētu teikt, ka ar Līemu Doranu tagad esam kviti,” komanda citē Baumaņa teikto.

“Atkārtotajā startā pirmajos pagriezienos visi saprata pirmā mēģinājuma kļūdas un nosedza visu ko var nosegt. Tur vairāk īsti cerību nebija. Šāda tipa trasēs mums vienmēr ir gājis grūtāk. Šī bija viena no grūtākajām reizēm pēdējo divu gadu laikā, tāpēc ceturtā vieta pusfinālā nav slikti. Nākamais posms ir kārtīgā rallijkrosa trasē Norvēģijā, tur darīsim visu ko varam,” stāsta Baumanis.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 69 punktiem ir T.Hansens, kuram ar 84 punktiem seko brālis Timijs. Tikmēr trešo vietu ar 77 punktiem ieņem Bakerūds, bet Baumanis ar 62 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā, kamēr piektais ar 61 punktu ir krievs Timurs Timezjanovs. Savukārt Reinis Nitišs ar dalību vienā posmā iekrājis piecus punktus un atrodams 18.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi, no kuriem devītais septembrī notiks Biķernieku trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par