“Bayern” gūst trīs vārtus pirmajā puslaikā un svin drošu uzvaru

06/06/2020 18:40
Minhenes

Vācijas futbola grands Minhenes “Bayern” sestdien bundeslīgas spēlē pirmajā puslaikā guva trīs vārtus, visai droši svinot uzvaru 30.kārtas spēlē, kamēr Leverkūzenes “Bayer” uzbrucējs Florians Vircs kļuva par visu laiku jaunāko vārtu guvēju bundeslīgā.

“Bayern” viesos ar 4:2 (3:1) uzvarēja Leverkūzenes “Bayer”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Kingslijs Komans, Leons Gorecka, Roberts Levandovskis un Seržs Njabrī, bet “Bayer” klubā izcēlās Lukass Alariu un Florians Vircs.

Vien 17 gadus un 34 dienas vecais Vircs kļuva par jaunāko vārtu guvēju Vācijas bundeslīgā. Iepriekš šis rekords piederēja Nuri Sahinam, kurš to 2015.gada novembrī paveica 17 gadu un 82 dienu vecumā.

Spēles rezultātu desmitajā minūtē atklāja mājinieki, Alariu panākot 1:0. Uzbrucējs prasmīgi nostājās vienā līnijā ar aizsargiem un pēc saņemtas piespēles pārsteidza spēcīgo “Bayern”. 24.minūtē Levandovskis bija tuvu vārtu guvumam, taču viņa sitiens ar galvu bija par vāju. Iepriekš minheniešiem soda laukumā padevās acij tīkama saspēle.

Neizšķirtu izdevās panākt 27.minūtē, kad Juliāns Baumgartlingers laukuma centrā pārtvēra bumbu un īsi pēc tam starp aizsargiem atrada Komanu, kurš bija nekļūdīgs. Līdz pirmā puslaika beigām “Bayern” ar precīziem sitieniem 42. un 45.minūtē (Gorecka un Njabrī) jau panāca 3:1.

Otrajā puslaikā pārsvars aizvien piederēja viesiem, taču pirmos vārtus pēc vairākiem mēģinājumiem izdevās gūt 66.minūtē. Sākotnējā piespēle soda laukumā nebija precīza, bet otrais mēģinājums nonāca pie Levandovska, polim panākot 4:1. “Bayer” līdz pat spēles izskaņai nebija daudz iespēju uzbrukumā, tomēr otros vārtus izdevās gūt minūti līdz pamatlaika beigām, soda laukumā prasmīgi darbojoties Vircam.

“Bayern” ir vien divu uzvaru attālumā, lai svinētu astoto panākumu bundeslīgā pēc kārtas.

Divas rezultatīvas piespēles šajā spēlē nopelnīja pieredzes bagātais Tomass Millers, kurš tādējādi atkārtojis Kevina de Brujnes 2014./15.gada sezonā iespēto. Savukārt viņa komandas biedrs Levandovskis izcēlās ar 30.precīzo raidījumu sezonā.

Leverkūzenes vienībā traumas dēļ laukumā nedevās talantīgais Kajs Havercs, kurš iedzīvojies muskuļa savainojumā.

Šajā mačā “Bayern” spēlētāji uz rokas bija aplikuši apsēju ar uzrakstu “Black Lives Matter”, kas saistīta ar nemieriem ASV, pēc tam kad aresta laikā dzīvību zaudēja melnādainais vīrietis Džordžs Floids.

Citā spēlē Diseldorfas “Fortuna” mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar “Hoffenheim”.

Diseldorfas klubā divus vārtus guva Rūvens Henings, kurš otro “golu” 76.minūtē iesita no 11 metru atzīmes. Pretējā laukuma pusē 16.minūtē precīzs bija Munas Daburs, bet Stīvens Cubers 61.minūtē panāca 2:1.

Henings vārtus guva arī 18.minūtē, tomēr ar VAR palīdzību vārti tomēr netika ieskaitīti.

Tikmēr Frankfurtes “Eintracht” mājās 0:2 (0:1) piekāpās “Mainz 05”.

Šajā duelī abas komandas ilgu laiku nespēja gūt vārtus, bet “ģērbtuves golu” divas minūtes līdz pirmā puslaika beigām iesita Musa Niakate. Maincas klubs savu pārsvaru dubultoja 77.minūtē, precīzi sitot kamerūnietim Pjēram Kundem Malongam.

Pie uzvaras tika arī “Leipzig”, kas savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Paderborn”, kas pie punkta tika pateicoties vēlam “golam”.

“Leipzig” teju izdevās svinēt uzvaru desmit vīru sastāvā, jo 43.minūtē otro dzelteno “plāksteri” ieguva Dajots Upamekano. Iepriekš 26.minūtē precīzs bija Patriks Šiks, kura sitiens varēja būt arī uzvaru nesošais, taču “Paderborn” kompensācijas laika otrajā minūtē glāba Kristiāna Strohdīka meistarība.

Sestdienas pēdējā duelī Dortmundes “Borussia” mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja Berlīnes “Hertha”.

Uzvaras vārtus Dortmundes klubā guva Emre Kans.

Dortmundes klubs pirmajā puslaikā nespēja apliecināt favorītes statusu, bet mača 51.minūtē galvu saķēra arī Džeidons Sančo, kurš no aptuveni divu metru distances bumbas lidojuma virzienu pielaboja nedaudz garām vārtu stabam. “Borussia” gan spēja reabilitēties, 58.minūtē 1:0 panākot Kanam. Sešas minūtes līdz mača beigām “Borussia” pēc pārkāpuma soda laukumā pieprasīja “pendeli”, taču tā netika piešķirta, komandai svinot minimālu panākumu.

Svētdien bundeslīgā paredzēti trīs dueļi.

Kopvērtējuma vadībā ar 70 punktiem 30 spēlēs ir Minhenes “Bayern” komanda, kurai ar 63 punktiem seko Dortmundes “Borussia”. Trešo vietu ar 59 punktiem ieņem “Leipzig”, kas par trim punktiem apsteidz Menhengladbahas “Borussia”. Tikpat punktu ir piektajā vietā esošajai Leverkūzenes “Bayer”. Par 13 punktiem no vadošā piecinieka atpaliek “Hoffenheim”.