“Bayern” laukumā sūta visu laiku otru jaunāko futbolistu bundeslīgas vēsturē; “City” uzvar FA kausa mačā

08/01/2022 09:12
Pauls Vanners

Vācija

Novājinātā Minhenes “Bayern” vienība vakar piedzīvoja trešo zaudējumu šosezon Vācijas futbola bundeslīgā. Minhenes komanda mājas spēlē ar rezultātu 1:2 (1:2) piekāpās Menhengladbahas “Borussia”. “Bayern” kopā nevarēja palīdzēt deviņi spēlētāji, tai skaitā arī vārtsargs Manuels Noiers. Vairāki futbolisti nevarēja piedalīties mačā Covid-19 inficēšanās dēļ, taču dažiem to liedza traumas.

Zīmīgu mirkli 75. minūtē piedzīvoja 16 gadus un 15 dienas vecais talants Pauls Vanners, kurš nāca laukumā uz maiņu un kļuva par visu laiku jaunāko “Bayern” spēlētāju, kurš piedalījies bundeslīgas spēlē un otru jaunāko futbolistu visa turnīra vēsturē.

Mājiniekus vadībā spēles 18.minūtē izvirzīja Roberts Levandovskis, kuram tie bija 20.vārti šosezon.  “Borussia” panāca neizšķirtu 27.minūtē, bumbu vārtos no tuvas distances raidot Floriānam Neihausam. Pēc vēl četrām minūtēm viesu komandu vadībā izvirzīja Štefans Lainers.

Turnīra tabulā pēc zaudējuma “Bayern” ar izcīnītiem 43 punktiem 18 spēlēs joprojām atrodas līderpozīcijās, bet Menhengladbahas “Borussia” izcīnītā uzvara ļāva pakāpties par vienu pozīciju un ieņemt 11.vietu ar 22 izcīnītiem punktiem 18 mačos.

Futbola asociācijas (FA) kauss

Tikmēr Anglijas prestižāko kausa izcīņu piektdien uzsāka Mančestras “City”, kas ar rezultātu 4:1 apspēlēja ceturtās līgas jeb “League Two” klubu “Swindon”. 1/32 fināla jeb trešās kārtas cīņā “City” labā vārtus guva Bernardu Silva, Gabriels Žezuss, Ilkajs Gundogans un Kouls Palmers. Rezultāts varēja būt arī 5:1, tomēr Žezuss nerealizēja 11 metru sitienu 62. minūtē. “City” pirmajās divās kārtās nebija jāpiedalās, tādēļ Anglijas futbola grands turnīru uzsāka no trešā raunda.

Francija

Savukārt “Ligue 1” turnīrā piektdienas vienīgajā mačā Marseļas “Olympique” ar 1:0 apspēlēja Bordo “Girondins”, vienīgos vārtus 37. minūtē gūstot Cenzigam Underam.