“Bayern” trīs kārtas pirms sezonas beigām izcīna savu desmito Vācijas čempionu titulu

23/04/2022 21:48
Minhenes

Vācija

Sestdien Vācijas futbola bundeslīgas 31.kārtas spēlē divu līderu duelī Minhenes “Bayern” savā laukumā ar 3:1 pārspēja Dortmundes “Borussia”, kļūstot par Vācijas čempioni desmito reizi pēc kārtas un 32. reizi kluba vēsturē.

Vārtus “Bayern” labā 15.minūtē guva Seržs Njabrī, 34.minūtē rezultāta starpību dubultoja 2021.gada pasaules labākais futbolists FIFA vērtējumā Roberts Levandovskis, bet 83.minūtē čempionu titulu apzīmogoja Džamals Muziala. 30.minūtē bumba vēlreiz pabija viesu vārtos pēc Njabrī sitiena, taču šis “gols” netika ieskaitīts aizmugures dēļ. Viesiem vienīgos vārtus 52.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Emre Kans.

Līdz ar uzvaru sestdienas mačā Juliana Nāgelsmana trenētā komanda nodrošināja sev 12 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju “Borussia”, triumfējot čempionātā trīs kārtas pirms tā beigām. Tāpat “Bayern” pagarināja uzvaru sēriju pār Dortmundes komandu, uzvarot savu principiālo sāncensi septīto reizi pēc kārtas. “Borussia” pret “Bayern” nav spējusi uzvarēt vai izcīnīt neizšķirtu kopš 2018.gada novembra, kad savā laukumā tika svinēts panākums ar 3:2.

Tāpat “Bayern” uzstādīja Eiropas TOP5 līgas rekordu, kļūstot par Vācijas čempioni desmito reizi pēc kārtas. Minhenes komanda titulu skaita pēc kārtas ziņā pārspēja Turīnas “Juventus” sasniegumu, kas A sērijā iepriekš bija uzvarējusi deviņas reizes pēc kārtas.

Tāpat sestdien Vācijas bundeslīgā tika aizvadīti vairāki citi mači. Tā, piemēram, Frankfurtes “Eintracht” spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Hoffenheim”, bet “Freiburg” un Menhengladbahas “Borussia” duelis noslēdzās ar rezultātu 3:3. Citviet “Koln” ar 3:1 pārspēja “ Arminia Bielefeld”, bet Leverkūzenes “Bayer” svinēja uzvaru ar 4:1 pār “Greuther Furth”. Tikmēr Berlīnes “Union” viesos ar 2:1 uzveica “Leipzig”.

Francija

Parīzes “Saint-Germain” (PSG) sestdien Francijas futbola čempionātā maču noslēdza neizšķirti, taču ar to pietika, lai priekšlaicīgi nodrošinātu čempiontitulu. Parīzieši savā laukumā ar rezultātu 1:1 (0:0) spēlēja neizšķirti pret “Lens”. PSG šajā mačā vajadzēja izcīnīt vismaz vienu punktu, lai nodrošinātu triumfu Francijas čempionātā.

Pirmajā puslaikā vārtiem netiekot gūtiem, mača 68.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Lionels Mesi, kurš pēc Neimara piespēles pārspēja pretinieku vārtsargu no tālas distances. Mesi tie bija ceturtie vārti sezonā. Savukārt pēc 20 minūtēm “Lens” panāca neizšķirtu, mājinieku vārtos bumbu raidot Korentēnam Žanam.

PSG ar izcīnītiem 78 punktiem 34 aizvadītos mačos ieņem Francijas čempionāta līderpozīcijas, pirms noslēdzošajām četrām spēļu kārtām apdzenot tuvāko sekotāju Marseļas “Olympique” par 16 punktiem un nodrošinot čempiontitulu. “Lens” ar 54 punktiem ierindojas septītajā pozīcijā.

Itālija

Sestdien Itālijas futbola čempionāta 34.kārtas spēlē Milānas “Inter” savā laukumā ar 3:1 pārspēja “Roma”, izvirzoties vadībā turnīra kopvērtējumā. Vārtus Milānas komandas labā guva Denzels Dumfrīss, Marselo Brozovičs un Lautaro Martiness, bet Romas kluba sastāvā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlās Henrihs Mhitarjans.

Līdz ar to “Inter” izcīnīja savu 72.punktu 33 šīs sezonas spēlēs un izvirzījās uz pirmo vietu Itālijas čempionāta tabulā, par punktu apsteidzot tuvāko sekotāju “Milan”. Zīmīgi, ka “Inter” nav zaudējusi “Roma” komandai jau desmit mačos pēc kārtas, šajā periodā svinot četras uzvaras, bet sešas reizes spēlējot neizšķirti. Pēdējo zaudējumu savstarpējā spēlē “Inter” piedzīvoja tālajā 2017.gada februārī, piekāpjoties ar 1:3.

Tikmēr “Roma” šodien cieta pirmo neveiksmi pēdējos 13 A sērijas mačo. Pirms tam pēdējo reizi “Roma” zaudēja Itālijas čempionāta 2021.gada 9.janvārī, ar 3:4 piekāpjoties “Juventus”. Kopš tā laika komanda bija izcīnījusi septiņas uzvaras un piecreiz spēlējusi neizšķirti.

Sestdien Itālijas čempionātā tika aizvadīti vēl vairāki mači – “Torino” mājās ar 2:1 pārspēja “Spezia”, bet “Atalanta” viesos ar 3:1 uzvarēja “Venezia” vienību.

Spānijas kauss

Sevilja “Real Betis” futbolisti sestdien triumfēja Spānijas Karaļa kausa izcīņā, izcīnot uzvaru pēcspēles sitienu sērijā. Spēles pamatlaikam un pagarinājumam noslēdzoties ar 1:1 (1:1), Seviljas futbolisti “pendeļu” sērijā ar 5:4 pārspēja “Valencia”. Vispirms mača 11.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Borha Iglesiass, bet 30.minūtē neizšķirtu panāca Hugo Duro.

Pēc tam, kad abas komandas bija precīzi izpildījušas pa četriem 11 metru sitieniem, “pendelēs” kļūdu pieļāva “Valencia” futbolists Junuss Musā, aizsitot garām, un pēc tam uzvaru nesošo 11 metru soda sitienu realizēja Huans Miranda. “Real Betis” šis ir trešais Karaļa kauss kluba pastāvēšanas vēsturē un pirmais kopš 2005.gada. Pagājušajā sezonā “Barcelona” finālā ar 4:0 sagrāva “Atletico”, izcīnot 31.trofeju vienības vēsturē.