Bebkoks cer, ka pēc izmaiņām “Blue Jackets” aizsardzības modelī uzlabosies Merzļikina sniegums

10/09/2023 09:57
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” galvenais treneris Maiks Bebkoks paudis viedokli, ka izmaiņām komandas aizsardzības modelī varētu palīdzēt Elvim Merzļikinam uzlabot savu sniegumu.

Pagājušajā sezonā latviešu vārtsarga sniegums izpelnījās kritiku, 30 spēlēs viņš atvairīja 87,6% metienu un vidēji ielaida 4,23 ripas, komandai ar Elvi vārtos svinot vien septiņas uzvaras. Tomēr tik viegli šķirties no Merzļikina “Blue Jackets” nevar, jo viņam ir līgums līdz 2027. gadam ar vidēji algu 5,4 miljoni dolāru.

Intervijā NHL mājaslapai Bebkoks min, ka treniņos daudz tiek strādāts ar pozicionālo spēli aizsardzības zonā – gan vienādos sastāvos, gan mazākumā. Viņaprāt, šīs izmaiņas novedīs pie tā, ka pretinieku metieni būs paredzamāki latvietim un viņš varēs vieglāk tos atsist vai noķert.

“Un pēkšņi viņš varētu kļūt par labāku vārtsargu, jo zinātu, no kurām vietām tiks izdarīti pretinieku metieni. Cita lieta ir pārliecība, jo, kad tā ir iedragāta, tad kā cilvēks jūtas? Kāpēc komandās ar labu struktūru savā zonā vārtsargiem ir tik labs procents?” uzsver treneris. Kā piemērus viņš min Linusu Ulmarku no pamatturnīra labākās komandas Bostonas “Bruins”, kā arī “Golden Knights” ripu ķērāju Ādamu Hilu, kurš jūnijā virs galvas cēla Stenlija kausu.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām