Beidzot panākums arī divniekos – Cipuļa ekipāža EK posmā Austrijā izcīna bronzu

08/12/2022 17:54
Nokopēts
Emīls Cipulis

Latvijas bobslejisti Emīls Cipulis un Edgars Nemme šodien Eiropas kausa posmā divnieku sacensībās izcīnīja trešo vietu Īglsas trasē Austrijā, vēsta Latvijas bobsleja un skeletona federācija (LBSF). Tikmēr Jēkabs Kalenda ar Ivo Danu Kleinbergu arī sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu divnieku konkurencē – desmito vietu.

Par posma uzvarētāju kļuva vācieša Ādama Amūra ekipāža, otro vietu ieņēma Maksimiliana Ilmana divnieks, kuri pēc pirmā brauciena bija trešie, bet, veicot labu otro braucienu, apsteidza Cipuļa ekipāžu, ieņemot otro pozīciju. Tikmēr Kalenda pēc pirmajā braucienā uzrādīta 14.rezultāta, otrajā braucienā bija devītais, divu braucienu summā iekļūstot desmitniekā.

Lai arī Īglsas trase parasti tiek uzskatīta par salīdzinoši vieglu trasi, kas nozīmē – nav grūti pabeigt braucienu bez kritiena, bet, lai izbrauktu trasi ātri, nākas atrast pareizākās trajektorijas, lai trasē nāktos pēc iespējas mazāk stūrēt. Cipulis pēc treniņbraucieniem atzina, ka Īglsā bijušas vietas, kuras esot grūti izbraucamas, jo pagājušajā nedēļā šeit notika kamaniņu sporta sacensības, un trase bijusi pielāgota tieši kamaniņu braucējiem. Līdz bobsleja sacensībām gan ledus profili tikuši pielāgoti bobslejistu vajadzībām.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis pēc aizvadītajām sacensībām bija gandarīts, ka arī divnieku konkurencē izdevies atgriezties starp līderiem: “Pagājušajā nedēļā Altenbergā Cipulim divniekos bija tīrāki braucieni nekā četriniekos, bet labākie rezultāti bija tieši ar četrinieku – joprojām negrib slīdēt mūsu divnieku kamanas. Tāpēc šoreiz vēl lielāks prieks un gandarījums, ka arī ar šo tehniku mūsu puiši var pacīnīties par medaļām,” teica treneris. “Konkurence jau te ir pamatīga – vācieši maina sastāvus, nāk citi piloti, kas vēl labāki par iepriekšējiem, un te vēl startē liela daļa no tiem, kuriem būtu jāstartē Pasaules kausā, bet nav aizbraukuši uz Ameriku – kopā 31 ekipāža uz starta šodien, tas ir daudz.”

Piektdien Īglsā notiks četrinieku sacensības, kurās piedalīsies abas mūsu ekipāžas. Starp citu, Kalendam jau šajā posmā būs iespēja kvalificēties Pasaules kausam ar lielajām kamanām, sasniedzot ieskaitītu rezultātu rītdienas sacensībās. Sestdien notiks vēl vienas sacensības četrinieku konkurencē.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.5
4.2
1.53
1.75
3.9
4.1
22.07
2.7
3.3
2.45
1.53
4.5
4.1
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām