Beileins uzvedies kā diktators un apšaubījis “Cavs” basketbolistu intelektu

Kolins Sekstons, Džons Beileins, sportazinas.com
Kolins Sekstons un Džons Beileins | Foto: NBA

Medijs “The Athletic” publicējis plašāku informāciju par aizkulisēm, kas notikušas Nacionālās basketbola () komandas Klīvlendas “Cavaliers” nometnē šīs sezonas pirmajā pusē.

Klubs ir atlaidis galveno treneri Džonu Beileinu, kuram šī sezona bija debija NBA. Iepriekš viņš daudzus gadus trenēja dažādas komandas koledžu līmenī, kur tika uzskatīts par vienu zinošākajiem un labākajiem speciālistiem.

Ne velti – “Cavs” pirms šīs sezonas ar viņu parakstīja piecu sezonu līgumu un rēķinājās ar Beileinu ilgtermiņā, taču viss nojuka daudz ātrāk nekā varēja gaidīt – vajadzīgas bija vien 54 spēles. Beileina vietā šobrīd stājies 40 gadus vecais Džons-Blērs Bikerstafs.

Beileina metodes esot bijušas nepieņemamas basketbolistiem. No situācijai tuvu stāvošiem avotiem “The Athletic” pienākusi informācija, ka kopējā pieredze ar Beileinu esot bijusi katastrofāla.

“Man nav ne jausmas, kā mēs nonācām līdz šādai situācijai,” medijam teica viens no Klīvlendas basketbolistiem, kura vārds netiek atklāts.

Spēlētājiem nav paticis tonis, kā ar viņiem runāja treneris. Beileins regulāri video sesijās nepamatoti pacēlis balsi, turklāt viņš nespēja savas metodes pielāgot mūsdienu NBA uzbrukuma un aizsardzības struktūrām.

67 gadus vecais treneris nav centies veidot attiecības ar spēlētājiem un uzlabot komandas iekšējo saliedētību. “Viņš bija diktators, nevis treneris, kas varētu vadīt mūsdienu NBA komandu,” atzina kāds anonīms “The Athletic” avots.

Beileina vadīšana Klīvlenda principā noslēdzās jau 8. janvārī, kad viņš video skatīšanās laikā spēlētājus nosauca par slepkavām. Treneris vēlāk attaisnojās, ka neatceras, ka būtu kaut ko tādu pateicis, bet patiesībā domājis saukt spēlētājus par gliemežiem viņu lēnās spēles dēļ.

“Cavs” basketbolisti nepieņēma viņa atvainošanos un daži to uzskatīja par uzbrukumu viņu intelektam. Spēlētāji vēlāk izveidoja dziesmu sarakstu, kurās ir ietverts vārds “slepkava” un demonstratīvi klausījās Beileina klātbūtnē. Basketbolisti to uztvēra visai viegli.

Beileins “Cavaliers” vadīja kopš pērnā gada, kad viņš kļuva par Lerija Drū aizstājēju. Situācijai tuvu stāvoši cilvēki iepriekš “The Athletic” pavēstīja, ka Beileins līdz šim tā arī nav spējis pielāgoties un justies komfortabli, vadot NBA vienību. Zīmīgi, ka vēl nesen Beileinam esot bijis incidents ar Tristanu Tompsonu, kurš esot kliedzis uz treneri.

“Cavs” šosezon neveicas – tā ir pēdējā vietā Austrumos ar 14 uzvarām un 40 zaudējumiem, kas ir otrs sliktākais rādītājs līgā. Interesanti, ka NBA vājākās komandas šobrīd ir “Warriors” un “Cavaliers”, kas vēl pirms dažiem gadiem bija jaudīgākās NBA vienības.

Beileins bija vēsturē 21. “Cavaliers” galvenais treneris.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par