Beks dominē, Vēveris tuvu “double-double”, valmierieši neaptur Gludīša pārstāvēto komandu

21/02/2023 20:53
Tervels Beks

Šovakar Latvijas-Igaunijas basketbola līgas mačā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”  savā laukumā ar 72:102 zaudēja latviešu aizsarga Kristapa Gludīša pārstāvētajai Tallinas “TalTech/Optibet” komandai.

Spēles ievads gan ritēja līdzvērtīgi, vadības grožiem mainoties, tomēr pirmā puslaika izskaņā viesi pirmo reizi pārsvaru palielināt līdz divciparu skaitlim. Pēc Nika Salenieka precīzā metiena valmierieši pārtraukumā devās ar -11 (42:53), tomēr pēc pauzes Tallinas klubs palielināja savus apgriezienus un pilnībā pārņēma spēles kontroli. Trešo ceturtdaļu “TalTech/Optibet” uzvarēja ar 29:14, visā spēlē iegūstot 26 punktu pārsvaru (82:56). Pēdējā ceturksnī mājinieki vairs nespēja pietuvoties.

Lielisku sniegumu Vidzemes kluba rindās gan demonstrēja Tervels Beks, kurš izcēlās ar 29 punktiem, kamēr kapteinis Valters Vēveris palika vien divu rezultatīvu piespēļu attālumā no “double-double” (14+8). Tikmēr uzvarētāju rindās Oilvers Metsalu atzīmējās ar 21 punktu, bet Gludītis bija Tallinas komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem.

Šis bija abu komandu otrais savstarpējais duelis pēdējā mēneša laikā. 29. janvārī Tallinā uzvaru savā laukumā ar 87:60 svinēja “TalTech/Optibet”. Valmierieši ar četrām uzvarām 24 mačos turnīra tabulā ieņem 14. vietu, bet “TalTech” vienība ar bilanci 10-14 ir 10. pozīcijā 16 komandu konkurencē.