Beļģija iztur 31 minūti, Dončiča klase ieved Slovēniju 1/4 finālā

10/09/2022 17:46
Slovēnijas basketbola izlase

Otrajā astodaļfināla mačā ceļazīmi uz nākamo kārtu ieguva Slovēnijas izlase, kura spēles ceturtajā ceturtdaļā veica izšķirošo izrāvienu un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 88:72.

Beļģija spēja parūpēties par intrigu mačā, kurā par izteiktu favorīti tika uzskatīti pašreizējie Eiropas čempioni. Lai gan lielāko daļu no mača sākuma vadībā bija slovēņi, komfortablu pārsvaru viņi nespēja iegūt un pirmo puslaiku noslēdza tikai ar +3 (44:41). Scenārijs bija līdzīgs arī pēc pārtraukuma – beļģi nepārtraukti mina slovēņiem uz papēžiem, trešo ceturksni nospēlējot neizšķirti (19:19) un pirms pēdējās desmitminūtes Slovēnijai joprojām bija tikai trīs punktu pārsvars (63:60).

Noslēdzošā ceturkšņa pirmās 60 sekundes liecināja par briesmām pašreizējiem trofejas īpašniekiem. Beļģija spēja izvirzīties vadībā 64:63, taču pēc minūtes pārtraukuma savu vārdu teica slovēņi – 19:1 izrāviens un cerības par intrigu tika dzēstas.

Slovēnijas panākumu sekmēja Luka Dončičs, kurš guva 35 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, tika pie piecām rezultatīvām piespēlēm un pārtvēra četras pretinieku piespēles. Vēl 13 punktus pievienoja Klemenss Prepeličs, kamēr ar attiecīgi 12 un 11 punktiem izcēlās Maiks Tobijs un Gorans Dragičs. Beļģijas rindās Emanuēls Lekomte guva 16 punktus, bet Pjērs Antuāns Žilē, gūstot 15 punktus un izcīnot desmit atlēkušās bumbas, sakrāja “double-double”.

Slovēnija ceturtdaļfinālā stāsies pretī Polijas un Ukrainas dueļa uzvarētājai. Šodien vēl plkst.19 Vācija stāsies pretī Melnkalnei, bet dienas pēdējā spēlē plkst.21.45 Spānija stāsies pretī Lietuvas valstsvienībai, kamēr pārējie četri astotdaļfināla dueļi tiks aizvadīti svētdien.