Beļģim Filipsenam jau ceturtā uzvara šī gada “Tour de France”, Neilandam 90.vieta

12/07/2023 20:09
Jaspers Filipsens

Beļģijas riteņbraucējs Jaspers Filipsens trešdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” 11.posmā, šī gada tūrē svinot ceturto panākumu sprinta finišos. Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands (“Israel – Premier Tech”), kurš otrdien vēl dažus kilometrus pirms finiša bija līderpozīcijā un izcīnīja ceturto vietu, trešdien finišēja 90.vietā.

Trešdien riteņbraucēji veica nepilnus 180 kilometrus ar trīs kategorizētajiem kāpumiem. Atrāvienā braukušie sportisti tika panākti un sprinteri finišā cīnījās par uzvaru posmā. Filipsens, šoreiz iztiekot bez sava galvenā ievilcēja “Alpecin-Deceuninck” komandā nīderlandieša Matjē van der Pūla, spēja izkarot labāko pozīciju un izcīnīt ceturto uzvaru no četriem posmiem, kuros uzvarētājs noskaidrots finiša spurtā. Otrais šoreiz bija nīderlandietis Dilans Grūnevēgens (“Team Jayco AlUla”), bet trešo vietu ieņēma vācietis Fils Bauhauss (“Bahrain – Victorious”).

Vadošā grupa finišēja četrās stundās vienā minūtē un septiņās sekundēs, bet Neilands bija kopā ar sportistiem, kas zaudēja 35 sekundes. Kopvērtējuma līderis dānis Jonass Vingegords (“Jumbo-Visma”) finišēja grupā kopā ar vicelīderi Tadeju Pogačaru no Slovēnijas (UAE), uzvarētājam zaudējot septiņas sekundes.

Vingegordu un Pogačaru joprojām šķir 17 sekundes, bet gandrīz trīs minūtes atpaliek austrālietis Džaijs Hindlijs (“Bora-hansgrohe”). Neilands zaudē vairāk nekā stundu un ir 51.vietā, bet kalnu karaļa vērtējumā kuldīdznieks ir 15.pozīcijā.

Pirmie trīs posmi norisinājās Basku zemē Spānijā, trešajā etapā finišējot jau Francijas dienvidrietumu pilsētā Baijonnā. Pēc tam peletons virzīsies caur Francijas vidieni un finišēs 23.jūlijā Elizejas laukos Parīzē, 21 posmā veicot vairāk nekā 3400 kilometru. Pirmo reizi pēdējo astoņu gadu laikā tikai viens no 21 posma būs individuālais brauciens.

Pērn savu pirmo lielo titulu izcīnīja dānis Jonass Vingegords, pārspējot iepriekšējo divu sezonu čempionu slovēni Tadeju Pogačaru. Toms Skujiņš bija 60.vietā, bet Neilands – 78.pozīcijā. Neilands “Tour de France” piedalās trešo reizi karjerā. “Israel – Premier Tech” komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad “Tour de France” startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandas mērķis ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.