24/10/2020 14:08
Patriks Bemfords

Patrika Bemforda “hat-trick” piektdien sagādāja Birmingemas “Aston Villa” pirmo sakāvi sezonā un izvirzīja Līdsas “United” trešajā vietā Anglijas premjerlīgā.

“Aston Villa” savā laukumā piekāpās Līdsas “United” ar 0:3 (0:0).

Pēc tam, kad Birmingemas klubs ar lielām pūlēm bija nosargājis vietu premjerlīgā iepriekšējās sezonas izskaņā, tas jaunās sezonas ievadā bija svinējis četrus panākumus pēc kārtas, bet tagad palaida iespēju pirmoreeiz kluba vēsturē sākt premjerlīgas sezonu ar pieciem panākumiem pēc kārtas.

Bemfords visus vārtus guva 19 minūšu laikā, 74.minūtē panākot 3:0 viesu labā un izvirzot Marselo Bjelsas komandu trešajā vietā līgā, no līdera Liverpūles “Everton” atpaliekot par trīs punktiem, bet no Birmingemas kluba – par diviem. Līdsas kluba konkurentiem gan ir pa spēlei rezervē.

Bemforda rēķinā pirms šīs sezonas bija vieni vārti 27 premjerlīgas spēlēs, taču šosezon viņam ir jau seši “goli” sešās spēlēs.

27 gadus vecais futbolists pirms pārcelšanās uz “Middlesbrough” kā Londonas “Chelsea” jauniešu akadēmijas absolvents tika septiņreiz izīrēts, līdz beidzot atrada savu vietu Bjelsas trenētajā Līdsas komandā.

Līdsas kluba sezonas trešajā uzvarā viesi varēja izvirzīties priekšā jau pēc pirmajām četrām minūtēm, kad Bemfords no Ezgjana Alioski centrējuma sita tikai nedaudz garām vārtiem.

“Aston Villa” rindās galvenie draudi viesu vārtiem bija Džeka Grīliša personā, pēc viņa sitiena bumbu no vārtu līnijas izsitot Lūkam Eilingam.

Grīliša kritienu Līdsas kluba soda laukumā pēc niecīgas saskarsmes ar Elderu Kostu noraidīja VAR sistēma.

Bemfords 55.minūtē ar tuvu sitienu izvirzīja viesus vadībā pēc tam, kad “Aston Villa” vārtsargs Emiliano Martiness bija atvairījis Rodrigo centienus gūt vārtus.

67.minūtē Bemfords ar kreiso kāju guva vārtus ar sitienu ārpus soda laukuma, bet vēl pēc septiņām minūtēm vislabāk noorientējās mājinieku soda laukumā triju spēlētāju ielenkumā un filigrāni ar kreiso kāju raidīja bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī – 3:0.

Pirmajā vietā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir “Everton” komanda, kurai ar piecās spēlēs iekrātajiem 12 punktiem seko “Aston Villa”. Tālāk ar desmit punktiem sešos dueļos seko Līdsas “United” un piecos – “Liverpool”, bet pa deviņiem punktiem ir Lesteras “City” un Londonas “Arsenal” futbolistiem.