Benčiča Tokijas OS tenisa turnīra finālā spēkosies ar čehieti Vondroušovu

29/07/2021 15:54

Sieviešu turnīrs

Olimpiskā tenisa vienspēļu turnīra pusfinālā ceturtdien Tokijā uzvarēja un finālā iekļuva Šveices tenisiste Belinda Benčiča un Markēta Vondroušova no Čehijas.

Ar devīto numuru turnīrā izsētā Benčiča pieveica Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas ar 7-6 (6:2), 4-6, 6-3. Turnīrā ar 15.numuru izsētajai Ribakinai nelīdzēja arī 14 netveramas serves, kamēr Benčičai tādas bija vien piecas. Turklāt Benčičai bija 12 dubultkļūdas servēs, kamēr kazahstānietei – tikai septiņas. Visumā līdzīgajā cīņā Benčiča uzvarēja 115 izspēlēs, kamēr viņas pretiniece – 111.

Ribakinai bija nedaudz vairāk uzvarētu kombināciju (24:18), bet arī vairāk kļūdu (40:34). Finālā viņa tiksies ar Vondroušovu, kura ar 6-3, 6-1 sagrāva turnīra ceturto raketi ukrainieti Jeļinu Svitoļinu. Uzvarētāja spēlē uzvarēja 58 izspēlēs, kamēr Ukrainas tenisiste – vien 40. Ukrainiete punktā pārvērta vienīgo breikbumbu, bet viņas pretiniece atbildēja ar piecām no septiņām realizētām breikbumbām. Čehietei bija gan vairāk uzvarētu kombināciju (14:8), gan mazāk nepiespiesto kļūdu (18:29). Spēles par medaļām notiks sestdien.

Vīriešu turnīrs

Olimpiskā tenisa vienspēļu turnīra pusfinālā pēc uzvarām ceturtdien Tokijā tiksies pasaules ranga pirmā rakete serbs Novaks Džokoviča ar Vācijas pārstāvi Aleksandru Zverevu, kā arī Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas pārstāvis Karens Hačanovs un spānis Pavlo Karreno-Busta.

Divdesmitkārtējais “Grand Slam” turnīru uzvarētājs Džokovičs ceturtdien viegli ar 6-2, 6-0 pieveica mājinieku cerību Kei Nišikori. Savukārt pagājušā ASV atklātā čempionāta finālists Zverevs, kurš sacensībās izsēts ar ceturto numuru, 11 reizes netverami servēja un ar 6-4, 6-1 pieveica Francijas pārstāvi Žeremī Šardī. Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs pārāks ir bijis serbs. Otrā pusfinālā tiksies sacensību 12.rakete OKR tenisists Hačanovs, kurš ceturtdien ceturtdaļfinālā ar 7-6, 4-6, 6-3 pārspēja Tokijā ar 14.numuru izsēto Igo Umbēru no Francijas, un Karreno-Busta (sestais numurs Tokijā), kurš ar 6-2, 7-6 (7:5) apspēlēja turnīra otro raketi no OKR komandas Daņiilu Medvedevu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…